CLOOZES INTERNATIONAL ApS
CVR 28 67 51 94 · København S · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
CLOOZES INTERNATIONAL ApS har CVR-nummer 28675194. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Faste Batteri Vej 90, 5., 2300 København S. Stiftet: 7. december 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.304 kr., årets resultat 1.304 kr., egenkapital -706.404 kr., aktiver i alt 30.000 kr. Soliditetsgraden på -2.354,7 % er lavere end hos 99 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.304 kr. er lavere end hos 62 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CLOOZES INTERNATIONAL ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Faste Batteri Vej 90, 5., 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 20809392
- info@cloozes.dk
- Stiftet
- 7 Dec 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- franchise med tekstiltrykkerier. Formålet kan opfyldes via besiddelse af aktier/anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-09-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28675194 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Faste Batteri Vej 90, 5., 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,04
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2.354,7%
▼ 47,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
154,9%
▲ 154,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.304 | -3.044 | 75.556 | 382 | 5.450 |
| Resultat før skat | 1.304 | -3.044 | -6.648 | 592 | 6.823 |
| Årets resultat | 1.304 | -2.374 | -6.648 | 592 | 5.624 |
| Egenkapital | -706.404 | -707.708 | -705.334 | -698.686 | -699.278 |
| Aktiver i alt | 30.000 | 30.670 | 30.000 | 112.204 | 111.994 |
| Omsætningsaktiver | 30.000 | 30.670 | 30.000 | 30.000 | 30.000 |
| Kortfristet gæld | 736.404 | 738.378 | 735.334 | 810.890 | 811.272 |
| Gæld i alt | 736.404 | 738.378 | 735.334 | 810.890 | 811.272 |
| Soliditetsgrad | -2354.7% | -2307.5% | -2351.1% | -622.7% | -624.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
THLE CONSULT ApS Siden 19 Aug 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Lentoft Siden 1 Sep 2008Adm. dir.
Produktionsenheder
1CLOOZES INTERNATIONAL ApS
P-nr. 1012849687
Faste Batteri Vej 90, 5., 2300 København S
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: THLE CONSULT ApS (CVR 31631998)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tekstiltrykkerier, franchise, opfyldes.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.