CM 2019 Holding ApS
CVR 40 93 36 38 · Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CM 2019 Holding ApS har CVR-nummer 40933638. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Julianelund 22, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 14. november 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.627 kr., årets resultat 77.412 kr., egenkapital 2.676.501 kr., aktiver i alt 2.676.501 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 77.412 kr. er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CM 2019 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Julianelund 22, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 14 Nov 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i selskaber samt at foretage investeringsvirksomhed i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-11-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40933638 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 25490001225OST1Z2G79
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Julianelund 22, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,9%
▲ 0,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
19,9%
▲ 19,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.627 | -705 | -450 | -450 | -420 |
| Resultat før skat | 77.298 | 64.245 | 116.594 | -169.174 | 2.870.478 |
| Årets resultat | 77.412 | 64.541 | 116.594 | -169.174 | 2.870.478 |
| Egenkapital | 2.676.501 | 2.734.089 | 2.791.548 | 2.792.754 | 3.076.328 |
| Aktiver i alt | 2.676.501 | 2.734.089 | 2.791.548 | 2.792.754 | 3.076.328 |
| Omsætningsaktiver | 2.676.501 | 2.734.089 | 2.791.548 | 2.792.754 | 3.076.328 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | 0 |
| Gæld i alt | 2.676.501 | 2.734.089 | 2.791.548 | 2.792.754 | 0 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Carsten Mikkelsen Siden 14 Nov 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Mikkelsen Siden 14 Nov 2019Direktør
Produktionsenheder
1CM 2019 Holding ApS
P-nr. 1025233871
Julianelund 22, 7120 Vejle Øst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.527 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -169.174 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -817 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -41.388 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CM 2019 Holding ApS (CVR 40933638)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.