CM Aesthetic ApS
CVR 42 04 81 43 · Stenløse · Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CM Aesthetic ApS har CVR-nummer 42048143. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (branchekode 962200). Adresse: Åvej 1, 3660 Stenløse. Stiftet: 13. januar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 238.327 kr., årets resultat 148.311 kr., egenkapital 45.442 kr., aktiver i alt 454.863 kr. Soliditetsgraden på 10,0 % er lavere end hos 53 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 148.311 kr. er højere end hos 84 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 479 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CM Aesthetic ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
- Adresse
- Åvej 1, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Telefon
- 30692487
- Stiftet
- 13 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-01-25
- Sekundære brancher
- Detailhandel med kosmetikvarer og toiletartikler (477500) Anden undervisning i.a.n. (855900)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42048143 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Åvej 1, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
326,4%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,43
▼ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
10,0%
▲ 32,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.451,5%
▲ 1.451,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
723 virksomheder i «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 238.327 | 41.188 | 60.449 | -5.151 | 81.552 |
| Resultat før skat | 188.620 | -12.539 | 6.320 | -207.412 | 34.836 |
| Årets resultat | 148.311 | -10.974 | 45.064 | -202.655 | 25.696 |
| Egenkapital | 45.442 | -102.869 | -91.895 | -136.959 | 65.696 |
| Aktiver i alt | 454.863 | 449.014 | 570.290 | 516.993 | 478.760 |
| Omsætningsaktiver | 176.950 | 189.067 | 259.725 | 176.925 | 186.303 |
| Kortfristet gæld | 409.421 | 89.383 | 512.185 | 503.952 | 408.307 |
| Gæld i alt | 409.421 | 551.883 | 662.185 | 653.952 | 408.307 |
| Soliditetsgrad | 10% | -22.9% | -16.1% | -26.5% | 13.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
M Koch Holding ApS Siden 30 Apr 202550% Ejer
-
Kiba holding ApS Siden 30 Apr 202550% Ejer
Ledelse
1-
Kirsten Bækgaard Siden 1 May 2025Direktør
Produktionsenheder
1CM Aesthetic ApS
P-nr. 1026714156
Åvej 1, 3660 Stenløse
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 19.157 DKK | 4.202 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Aesthetic Cph ApS (CVR 29185689)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kosmetikvarer, toiletartikler, skønhedsbehandling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.