Concept X ApS
CVR 34 48 41 39 · København K · Indrykning af reklamer i medier · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Concept X ApS har CVR-nummer 34484139. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Indrykning af reklamer i medier (branchekode 731200). Adresse: Toldbodgade 18, st., 1253 København K. Stiftet: 27. april 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 24. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 15.847.860 kr., årets resultat 193.157 kr., egenkapital 24.794.617 kr., aktiver i alt 51.427.525 kr. Soliditetsgraden på 48,2 % er højere end hos 50 % af de 105 virksomheder i branchen «Indrykning af reklamer i medier», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 193.157 kr. er højere end hos 62 % af de 105 virksomheder i branchen «Indrykning af reklamer i medier», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 9 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Concept X ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Indrykning af reklamer i medier (731200)
- Adresse
- Toldbodgade 18, st., 1253 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
24
2012 2018
- Stiftet
- 27 Apr 2012
- Selskabskapital
- 90.000 DKK
- Formål
- salg af bannerreklamer og dertil relateret virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-04-25
- Sekundære brancher
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34484139 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Toldbodgade 18, st., 1253 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,8%
▼ 3,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,13
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,2%
▲ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-85,3%
▼ 85,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
105 virksomheder i «Indrykning af reklamer i medier»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 15.847.860 | 17.331.660 | 21.682.179 | 16.950.735 | 11.051.233 |
| Resultat før skat | 201.598 | 1.594.440 | 1.136.812 | 36.534.329 | 1.666.466 |
| Årets resultat | 193.157 | 1.316.012 | -213.774 | 36.103.037 | 1.403.367 |
| Egenkapital | 24.794.617 | 32.039.157 | 35.723.145 | 41.936.920 | 7.018.882 |
| Aktiver i alt | 51.427.525 | 70.911.832 | 60.833.945 | 65.812.925 | 36.497.363 |
| Omsætningsaktiver | 29.556.723 | 49.648.277 | 30.148.015 | 30.345.553 | 29.392.217 |
| Kortfristet gæld | 26.178.099 | 38.261.752 | 24.569.899 | 23.257.648 | 28.265.061 |
| Gæld i alt | 26.178.099 | 38.261.752 | 24.569.899 | 23.257.648 | 28.784.301 |
| Soliditetsgrad | 48.2% | 45.2% | 58.7% | 63.7% | 19.2% |
| Ansatte (gns.) | 26 | 27 | 25 | 23 | 15 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
FREEWAY HOLDING ApS Siden 5 Sep 201233,33% Ejer
-
1STMOVERS ApS Siden 27 Apr 201250% Ejer
Ledelse
1-
Jens Holm Rahbek Siden 27 Apr 2012Direktør
Produktionsenheder
1Concept X ApS
P-nr. 1017640883
Toldbodgade 18, st., 1253 København K
Indrykning af reklamer i medier (731200)
👥 20 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 1STMOVERS ApS (CVR 34480311)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bannerreklamer, indrykning, reklamer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.