Concere ApS
CVR 29 78 61 86 · København NV · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Concere ApS har CVR-nummer 29786186. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Svanevej 12, st., 2400 København NV. Stiftet: 31. oktober 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 23. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 14.415.699 kr., årets resultat 1.703.736 kr., egenkapital 2.892.648 kr., aktiver i alt 4.766.994 kr. Soliditetsgraden på 60,7 % er lavere end hos 54 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.703.736 kr. er højere end hos 92 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 37 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Concere ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Svanevej 12, st., 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
23
2007 2018
- Telefon
- 33337117
- jjs@concere.dk
- Hjemmeside
- www.concere.dk
- Stiftet
- 31 Oct 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel samt service- og undervisningsvirksomhed og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-10-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29786186 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Svanevej 12, st., 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.concere.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://www.concere.dk
- https://www.instagram.com/concere.dk/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (16. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
58,9%
▲ 57,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,65
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,7%
▲ 26,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
11.323,7%
▲ 11.323,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 14.415.699 | 10.538.507 | 7.712.667 | 7.406.526 | 7.030.270 |
| Resultat før skat | 2.226.534 | 72.071 | -40.467 | -443.576 | -106.985 |
| Årets resultat | 1.703.736 | 14.914 | -42.667 | -346.160 | -83.489 |
| Egenkapital | 2.892.648 | 1.188.912 | 1.223.999 | 1.266.664 | 1.612.824 |
| Aktiver i alt | 4.766.994 | 3.466.975 | 2.282.664 | 1.907.217 | 2.851.986 |
| Omsætningsaktiver | 3.015.782 | 3.236.295 | 1.862.969 | 1.453.269 | 2.433.695 |
| Kortfristet gæld | 1.830.708 | 2.278.063 | 1.058.665 | 640.553 | 1.239.162 |
| Gæld i alt | 1.830.708 | 2.278.063 | 1.058.665 | 640.553 | 1.239.162 |
| Soliditetsgrad | 60.7% | 34.3% | 53.6% | 66.4% | 56.6% |
| Ansatte (gns.) | 20 | 18 | 15 | 17 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
I A Holding ApS Siden 1 Sep 202350% Ejer
-
&INVEST ApS Siden 25 Mar 202550% Ejer
Ledelse
4-
Johan Kiær-Schmidt Siden 1 Sep 2023Bestyrelsesmedlem
-
Johan Kiær-Schmidt Siden 1 Sep 2023Direktør
-
Samiya Mille Damiri Siden 1 Jul 2025Bestyrelsesmedlem
-
Samiya Mille Damiri Siden 1 Jul 2025Direktør
Produktionsenheder
1Concere ApS
P-nr. 1018860283
Svanevej 12, st., 2400 København NV
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 23 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: I A Holding ApS (CVR 44253445)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver undervisningsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.