ConSal ApS
CVR 45 11 32 64 · Taastrup · Anlæg af veje og motorveje · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ConSal ApS har CVR-nummer 45113264. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anlæg af veje og motorveje (branchekode 421100). Adresse: Musikpassagen 15, 2630 Taastrup. Stiftet: 1. oktober 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 31. december 2025): bruttofortjeneste 1.033.028 kr., årets resultat 24.783 kr., egenkapital 64.783 kr., aktiver i alt 154.506 kr. Soliditetsgraden på 41,9 % er lavere end hos 53 % af de 134 virksomheder i branchen «Anlæg af veje og motorveje», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 24.783 kr. er lavere end hos 76 % af de 134 virksomheder i branchen «Anlæg af veje og motorveje», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ConSal ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anlæg af veje og motorveje (421100)
- Adresse
- Musikpassagen 15, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 1 Oct 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-10-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45113264 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Musikpassagen 15, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
38,3%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,72
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
41,9%
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
134 virksomheder i «Anlæg af veje og motorveje»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 |
|---|---|
| Omsætning | — |
| Bruttoresultat | 1.033.028 |
| Resultat før skat | 34.263 |
| Årets resultat | 24.783 |
| Egenkapital | 64.783 |
| Aktiver i alt | 154.506 |
| Omsætningsaktiver | 154.506 |
| Kortfristet gæld | 89.723 |
| Gæld i alt | 89.723 |
| Soliditetsgrad | 41.9% |
| Ansatte (gns.) | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SalCon ApS Siden 1 Oct 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Bob Riff Jack Jørgensen Siden 1 Oct 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1ConSal ApS
P-nr. 1030712761
Musikpassagen 15, 2630 Taastrup
Anlæg af veje og motorveje (421100)
👥 1 ansatte
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver motorveje, veje, anlæg.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.