Contrast Malerfirma ApS
CVR 36 73 42 72 · Galten · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Contrast Malerfirma ApS har CVR-nummer 36734272. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Tujavej 8, 8464 Galten. Stiftet: 6. maj 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 834.108 kr., årets resultat 157.677 kr., egenkapital 214.053 kr., aktiver i alt 446.742 kr. Soliditetsgraden på 47,9 % er højere end hos 59 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 157.677 kr. er højere end hos 65 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Contrast Malerfirma ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Tujavej 8, 8464 Galten
- Kommune
- SKANDERBORG
- Antal ansatte
-
3
2015 2018
- Telefon
- 28568219
- contrastmalerfirma@gmail.com
- Stiftet
- 6 May 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- malervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-03-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36734272 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tujavej 8, 8464 Galten
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
73,7%
▲ 5,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,73
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,9%
▲ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
27,2%
▲ 27,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 834.108 | 906.390 | 1.325.567 | 963.684 | 1.041.591 |
| Resultat før skat | 204.535 | 162.349 | 200.879 | 255.980 | 279.253 |
| Årets resultat | 157.677 | 123.919 | 143.372 | 197.878 | 214.947 |
| Egenkapital | 214.053 | 181.376 | 197.457 | 249.085 | 266.207 |
| Aktiver i alt | 446.742 | 427.899 | 523.043 | 598.519 | 582.188 |
| Omsætningsaktiver | 399.242 | 427.899 | 523.043 | 598.519 | 582.188 |
| Kortfristet gæld | 230.848 | 245.054 | 321.913 | 349.434 | 315.981 |
| Gæld i alt | 230.848 | 245.054 | 321.913 | 349.434 | 315.981 |
| Soliditetsgrad | 47.9% | 42.4% | 37.8% | 41.6% | 45.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ole Stig Holding ApS Siden 6 May 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Ole Allan Stig Siden 6 May 2015Direktør
Produktionsenheder
1Contrast Malerfirma ApS
P-nr. 1020376801
Tujavej 8, 8464 Galten
Maleraktiviteter (433410)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ole Stig Holding ApS (CVR 36735244)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malervirksomhed, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.