CPH Pharma ApS
CVR 37 11 02 48 · Værløse · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CPH Pharma ApS har CVR-nummer 37110248. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik (branchekode 711220). Adresse: Kirke Værløsevej 34, 3500 Værløse. Stiftet: 25. september 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.432.157 kr., årets resultat 1.881.849 kr., egenkapital 3.102.300 kr., aktiver i alt 4.216.756 kr. Soliditetsgraden på 73,6 % er højere end hos 68 % af de 1.070 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.881.849 kr. er højere end hos 91 % af de 1.070 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 32 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CPH Pharma ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik (711220)
- Adresse
- Kirke Værløsevej 34, 3500 Værløse
- Kommune
- FURESØ
- Antal ansatte
-
4
2015 2018
- Stiftet
- 25 Sep 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- rådgivende ingeniørvirksomhed inden for produktions- og maskinteknik
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37110248 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirke Værløsevej 34, 3500 Værløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
60,7%
▲ 21,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,78
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,6%
▼ 3,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
49,7%
▲ 49,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1070 virksomheder i «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.432.157 | 3.353.608 | 3.016.998 | 1.747.395 | 1.577.564 |
| Resultat før skat | 2.447.315 | 1.653.631 | 1.326.066 | 752.118 | 1.147.446 |
| Årets resultat | 1.881.849 | 1.257.143 | 1.034.324 | 586.524 | 894.996 |
| Egenkapital | 3.102.300 | 3.220.451 | 1.963.308 | 1.278.983 | 1.042.459 |
| Aktiver i alt | 4.216.756 | 4.158.139 | 2.883.491 | 1.893.043 | 1.640.495 |
| Omsætningsaktiver | 4.216.756 | 4.158.139 | 2.883.491 | 1.893.043 | 1.640.495 |
| Kortfristet gæld | 1.114.456 | 937.688 | 920.183 | 614.060 | 598.036 |
| Gæld i alt | 1.114.456 | 937.688 | 920.183 | 614.060 | 598.036 |
| Soliditetsgrad | 73.6% | 77.4% | 68.1% | 67.6% | 63.5% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 3 | 3 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Qi Holding APS Siden 1 Jul 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Kamran Khasadar Siden 15 Jul 2020Direktør
Produktionsenheder
1CPH Pharma ApS
P-nr. 1020759468
Kirke Værløsevej 34, 3500 Værløse
Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik (711220)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Qi Holding APS (CVR 38482750)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ingeniørvirksomhed, maskinteknik, produktions.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.