DAGMAR HOLDING ApS
CVR 30 90 67 64 · Sindal · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DAGMAR HOLDING ApS har CVR-nummer 30906764. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kirkevej 5, 9870 Sindal. Stiftet: 8. oktober 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -36.876 kr., årets resultat 215.026 kr., egenkapital 2.625.594 kr., aktiver i alt 3.336.318 kr. Soliditetsgraden på 78,7 % er lavere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 215.026 kr. er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DAGMAR HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kirkevej 5, 9870 Sindal
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 8 Oct 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel og finansiering samt anparts- og aktiebesiddelse, herunder at virke som holdingselskab, og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-06-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30906764 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500ZXIWCXZWOZG459
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirkevej 5, 9870 Sindal
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,2%
▼ 21,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,32
▼ 2,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,7%
▲ 7,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-70,3%
▼ 70,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -36.876 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 265.279 | 753.351 | 1.353.406 | 906.012 | 1.644.777 |
| Årets resultat | 215.026 | 723.702 | 1.353.406 | 906.012 | 1.644.777 |
| Egenkapital | 2.625.594 | 2.447.017 | 3.381.657 | 2.958.251 | 2.052.239 |
| Aktiver i alt | 3.336.318 | 3.420.468 | 4.146.261 | 2.978.251 | 2.851.322 |
| Omsætningsaktiver | 222.568 | 2.934.850 | 3.257.829 | — | — |
| Kortfristet gæld | 699.069 | 973.451 | 764.604 | 20.000 | 279.399 |
| Gæld i alt | 710.724 | 973.451 | 764.604 | 20.000 | 799.083 |
| Soliditetsgrad | 78.7% | 71.5% | 81.6% | 99.3% | 72% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Avalon Andreassen Siden 31 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Avalon Andreassen Siden 8 Oct 2007Direktør
Produktionsenheder
1DAGMAR HOLDING ApS
P-nr. 1013671423
Kirkevej 5, 9870 Sindal
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 84.210 DKK | 18.093 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -91.539 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -32.123 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -465.518 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DAGMAR HOLDING ApS (CVR 30906764)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anparts, aktiebesiddelse, virke.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.