Dan-Tæk ApS
CVR 37 79 43 33 · Gram · Tagdækningsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Dan-Tæk ApS har CVR-nummer 37794333. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Slotsvej 30, 6510 Gram. Stiftet: 14. juni 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 820.043 kr., årets resultat 420.012 kr., egenkapital 1.320.886 kr., aktiver i alt 1.680.841 kr. Soliditetsgraden på 78,6 % er højere end hos 92 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 420.012 kr. er højere end hos 69 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dan-Tæk ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Slotsvej 30, 6510 Gram
- Kommune
- HADERSLEV
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Stiftet
- 14 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- stråtækkervirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-06-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37794333 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Slotsvej 30, 6510 Gram
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,8%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,51
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,6%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
43,8%
▲ 43,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 820.043 | 675.272 | 980.586 | 879.365 | 655.875 |
| Resultat før skat | 540.641 | 374.852 | 534.126 | 425.072 | 5.816 |
| Årets resultat | 420.012 | 292.013 | 416.482 | 327.982 | 4.234 |
| Egenkapital | 1.320.886 | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 1.680.841 | — | — | — | — |
| Omsætningsaktiver | 1.600.622 | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 354.955 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 354.955 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 78.6% | — | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Fogh Invest Gram ApS Siden 14 Jun 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Susanne Fogh Siden 14 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1Dan-Tæk ApS
P-nr. 1021505974
Slotsvej 30, 6510 Gram
Tagdækningsaktiviteter (434100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fogh Invest Gram ApS (CVR 37793779)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver stråtækkervirksomhed, tagdækningsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.