Dantralog ApS
CVR 39 76 14 32 · Glostrup · Detailhandel med motorkøretøjer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Dantralog ApS har CVR-nummer 39761432. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med motorkøretøjer (branchekode 478100). Adresse: Naverland 25, 2600 Glostrup. Stiftet: 1. august 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.282.180 kr., årets resultat 476.224 kr., egenkapital 714.372 kr., aktiver i alt 1.312.292 kr. Soliditetsgraden på 54,4 % er højere end hos 65 % af de 1.793 virksomheder i branchen «Detailhandel med motorkøretøjer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 476.224 kr. er højere end hos 72 % af de 1.793 virksomheder i branchen «Detailhandel med motorkøretøjer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 230 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dantralog ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
- Adresse
- Naverland 25, 2600 Glostrup
- Kommune
- ALBERTSLUND
- Antal ansatte
- 8
- Telefon
- 31105858
- info@dantralog.dk
- Stiftet
- 1 Aug 2018
- Selskabskapital
- 400.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning til dette
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-09-23
- Sekundære brancher
- Vejgodstransport (494100) Serviceydelser i forbindelse med logistik (522500)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39761432 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Naverland 25, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: dantralog.dk Hjemmeside https://www.dantralog.dk/
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (23. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
66,7%
▲ 50,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,19
▼ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,4%
▼ 14,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
916,9%
▲ 916,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1793 virksomheder i «Detailhandel med motorkøretøjer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.282.180 | 387.990 | 802.181 | 467.033 | 172.465 |
| Resultat før skat | 610.543 | 60.030 | 32.595 | 165.915 | 157.350 |
| Årets resultat | 476.224 | 46.830 | 25.027 | 129.395 | 122.727 |
| Egenkapital | 714.372 | 284.977 | 263.175 | 367.543 | 238.148 |
| Aktiver i alt | 1.312.292 | 413.866 | 625.422 | 622.253 | 1.193.600 |
| Omsætningsaktiver | 1.312.292 | 394.066 | 625.422 | 622.253 | 1.193.600 |
| Kortfristet gæld | 597.920 | 128.889 | 362.247 | 254.710 | 955.452 |
| Gæld i alt | 597.920 | 128.889 | 362.247 | 254.710 | 955.452 |
| Soliditetsgrad | 54.4% | 68.9% | 42.1% | 59.1% | 20% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Shahhat Holding ApS Siden 1 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Adel Abdelhamed El Shahhat Siden 1 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1Dantralog ApS
P-nr. 1023838342
Naverland 25, 2600 Glostrup
Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Shahhat Holding ApS (CVR 39574489)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver logistik, vejgodstransport, serviceydelser.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.