Darmer Horses ApS
CVR 30 70 26 46 · Ballerup · Anden måling og teknisk analyse · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Darmer Horses ApS har CVR-nummer 30702646. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden måling og teknisk analyse (branchekode 712090). Adresse: Industriparken 12, 2750 Ballerup. Stiftet: 1. juli 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -219.161 kr., årets resultat -177.208 kr., egenkapital -140.575 kr., aktiver i alt 1.331.697 kr. Soliditetsgraden på -10,6 % er lavere end hos 87 % af de 127 virksomheder i branchen «Anden måling og teknisk analyse», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -177.208 kr. er lavere end hos 88 % af de 127 virksomheder i branchen «Anden måling og teknisk analyse», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Darmer Horses ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden måling og teknisk analyse (712090)
- Adresse
- Industriparken 12, 2750 Ballerup
- Kommune
- BALLERUP
- Stiftet
- 1 Jul 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udvikle pony og heste til videresalg, samt undervisning af ryttere
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-07-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30702646 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industriparken 12, 2750 Ballerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,28
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-10,6%
▼ 38,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.295,7%
▼ 1.295,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
127 virksomheder i «Anden måling og teknisk analyse»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -219.161 | -16.538 | 9.162 | 38.098 | -215.031 |
| Resultat før skat | -227.190 | -16.550 | 2.620 | 26.698 | -236.293 |
| Årets resultat | -177.208 | -12.697 | 1.432 | 20.846 | -184.307 |
| Egenkapital | -140.575 | 36.633 | 49.330 | 47.898 | 27.052 |
| Aktiver i alt | 1.331.697 | 129.267 | 164.171 | 431.843 | 644.537 |
| Omsætningsaktiver | 441.697 | 129.267 | 164.171 | 431.843 | 644.537 |
| Kortfristet gæld | 345.049 | 92.634 | 114.841 | 383.945 | 617.485 |
| Gæld i alt | 1.472.272 | 92.634 | 114.841 | 383.945 | 617.485 |
| Soliditetsgrad | -10.6% | 28.3% | 30% | 11.1% | 4.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
FDC HOLDING ApS Siden 1 Jul 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Finn Darmer Christensen Siden 1 Jul 2007Direktør
Produktionsenheder
1Darmer Horses ApS
P-nr. 1013425457
Industriparken 12, 2750 Ballerup
Anden måling og teknisk analyse (712090)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FDC HOLDING ApS (CVR 30553527)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver pony, ryttere, analyse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.