D.Bauer Impact ApS
CVR 42 24 52 75 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
D.Bauer Impact ApS har CVR-nummer 42245275. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tullinsgade 21, 3. tv, 1618 København V. Stiftet: 22. marts 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -22.002 kr., årets resultat 18.194 kr., egenkapital 79.410 kr., aktiver i alt 113.507 kr. Soliditetsgraden på 70,0 % er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 18.194 kr. er lavere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som D.Bauer Impact ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tullinsgade 21, 3. tv, 1618 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- doronbau@gmail.com
- Stiftet
- 22 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investere i og eje kapitalandele i andre selskaber og yde konsulentvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42245275 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tullinsgade 21, 3. tv, 1618 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,9%
▲ 7,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,88
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
70,0%
▲ 7,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
226,8%
▲ 226,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -22.002 | 3.636 | — | 0 | -5.105 |
| Resultat før skat | 23.430 | 5.567 | -1.500 | -2.500 | -5.107 |
| Årets resultat | 18.194 | 5.567 | -1.500 | -2.500 | -5.107 |
| Egenkapital | 79.410 | 36.460 | 30.893 | 32.393 | 34.893 |
| Aktiver i alt | 113.507 | 58.526 | 54.895 | 56.395 | 58.810 |
| Omsætningsaktiver | 63.987 | 30.923 | 36.092 | 37.592 | 37.592 |
| Kortfristet gæld | 34.097 | 22.066 | 24.002 | 24.002 | 23.917 |
| Gæld i alt | 34.097 | 22.066 | 24.002 | 24.002 | 23.917 |
| Soliditetsgrad | 70% | 62.3% | 56.3% | 57.4% | 59.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Doron Bauer Siden 22 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Doron Bauer Siden 22 Mar 2021Direktør
Produktionsenheder
1D.Bauer Impact ApS
P-nr. 1026950097
Tullinsgade 21, 3. tv, 1618 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -45.700 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: D.Bauer Impact ApS (CVR 42245275)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver yde, konsulentvirksomhed, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.