DCH A/S
CVR 41 67 35 83 · Pandrup · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
DCH A/S har CVR-nummer 41673583. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (branchekode 701010). Adresse: Hjulmagervej 19, 9490 Pandrup. Stiftet: 1. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.343 kr., årets resultat -1.291.001 kr., egenkapital -2.072.286 kr., aktiver i alt 428.840 kr. Soliditetsgraden på -483,2 % er lavere end hos 99 % af de 527 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.291.001 kr. er lavere end hos 83 % af de 527 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DCH A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (701010)
- Adresse
- Hjulmagervej 19, 9490 Pandrup
- Kommune
- JAMMERBUGT
- Stiftet
- 1 Sep 2020
- Selskabskapital
- 2.000.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, direkte eller gennem helt eller delvist ejede selskaber, at drive virksomhed med handel, håndværk, industri og forureningsbekæmpelse
- Tegningsregel
- Selskabet forpligtes ved underskrift af formanden for bestyrelsen i forening med selskabets direktør, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-03-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41673583 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hjulmagervej 19, 9490 Pandrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
17,35
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-483,2%
▼ 304,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-5,9%
▼ 5,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
527 virksomheder i «Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.343 | -12.951 | -21.713 | -17.805 | -37.045 |
| Resultat før skat | -1.293.444 | -1.220.235 | -1.170.510 | -1.415.955 | 674.446 |
| Årets resultat | -1.291.001 | -1.219.083 | -1.167.255 | -1.278.879 | 883.931 |
| Egenkapital | -2.072.286 | -781.285 | 437.797 | 1.605.052 | 1.883.931 |
| Aktiver i alt | 428.840 | 437.503 | 463.602 | 1.631.457 | 42.309.399 |
| Omsætningsaktiver | 428.840 | 437.503 | 442.682 | 454.822 | 339.881 |
| Kortfristet gæld | 24.710 | 24.710 | 25.805 | 26.405 | 40.425.468 |
| Gæld i alt | 24.710 | 24.710 | 25.805 | 26.405 | 40.425.468 |
| Soliditetsgrad | -483.2% | -178.6% | 94.4% | 98.4% | 4.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
JAN THAARUP HOLDING ApS Siden 1 Sep 202010% Ejer
-
STENSEMINDE HOLDING ApS Siden 1 Sep 202066,67% Ejer
Ledelse
4-
Henrik Sørensen Siden 1 Sep 2020Formand
-
Morten Jensen Siden 1 Sep 2020Bestyrelsesmedlem
-
Jan Thaarup Siden 1 Sep 2020Direktør
-
Jan Thaarup Siden 1 Sep 2020Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1DCH A/S
P-nr. 1026257359
Hjulmagervej 19, 9490 Pandrup
Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (701010)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STENSEMINDE HOLDING ApS (CVR 27082874)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forureningsbekæmpelse, hovedsæders, håndværk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.