Denaa Teknik ApS
CVR 42 33 86 64 · Tylstrup · Reparation og vedligeholdelse af maskiner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Denaa Teknik ApS har CVR-nummer 42338664. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af maskiner (branchekode 331200). Adresse: Arendrupsvej 7, 9382 Tylstrup. Stiftet: 26. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.207.678 kr., årets resultat 410.261 kr., egenkapital 556.305 kr., aktiver i alt 1.233.772 kr. Soliditetsgraden på 45,1 % er lavere end hos 53 % af de 574 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af maskiner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 410.261 kr. er højere end hos 71 % af de 574 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af maskiner», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Denaa Teknik ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af maskiner (331200)
- Adresse
- Arendrupsvej 7, 9382 Tylstrup
- Kommune
- AALBORG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 26 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- service- industrivirksomhed samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42338664 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Arendrupsvej 7, 9382 Tylstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
73,7%
▼ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,82
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,1%
▲ 14,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1,8%
▼ 1,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
574 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af maskiner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.207.678 | 1.278.470 | 1.198.915 | 1.291.025 |
| Resultat før skat | 532.996 | 541.973 | 552.692 | 717.504 |
| Årets resultat | 410.261 | 417.936 | 428.455 | 559.653 |
| Egenkapital | 556.305 | 546.044 | 528.108 | 599.653 |
| Aktiver i alt | 1.233.772 | 1.781.381 | 1.484.687 | 1.032.314 |
| Omsætningsaktiver | 1.233.772 | 1.734.409 | 1.386.441 | 882.794 |
| Kortfristet gæld | 677.467 | 1.235.337 | 956.579 | 432.661 |
| Gæld i alt | 677.467 | 1.235.337 | 956.579 | 432.661 |
| Soliditetsgrad | 45.1% | 30.7% | 35.6% | 58.1% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Denaa Holding ApS Siden 26 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Hedegaard Denaa Siden 26 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Denaa Teknik ApS
P-nr. 1027101263
Arendrupsvej 7, 9382 Tylstrup
Reparation og vedligeholdelse af maskiner (331200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Denaa Holding ApS (CVR 42338494)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industrivirksomhed, maskiner, vedligeholdelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.