Denfi ApS
CVR 43 71 36 39 · Løgstrup · Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Denfi ApS har CVR-nummer 43713639. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr (branchekode 465000). Adresse: Fiskbækvej 13, 8831 Løgstrup. Stiftet: 12. december 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.150 kr., årets resultat -4.173 kr., egenkapital 27.146 kr., aktiver i alt 46.633 kr. Soliditetsgraden på 58,2 % er højere end hos 63 % af de 984 virksomheder i branchen «Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.173 kr. er lavere end hos 70 % af de 984 virksomheder i branchen «Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Denfi ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr (465000)
- Adresse
- Fiskbækvej 13, 8831 Løgstrup
- Kommune
- VIBORG
- Telefon
- 29810895
- Stiftet
- 12 Dec 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-12-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43713639 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fiskbækvej 13, 8831 Løgstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-15,4%
▲ 4,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,39
▼ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,2%
▼ 17,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
34,4%
▲ 34,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
984 virksomheder i «Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.150 | -6.060 | -3.000 |
| Resultat før skat | -5.350 | -8.139 | -2.979 |
| Årets resultat | -4.173 | -6.357 | -2.324 |
| Egenkapital | 27.146 | 31.319 | 37.676 |
| Aktiver i alt | 46.633 | 41.239 | 79.064 |
| Omsætningsaktiver | 46.633 | 41.239 | 79.064 |
| Kortfristet gæld | 19.487 | 9.920 | 41.388 |
| Gæld i alt | 19.487 | 9.920 | 41.388 |
| Soliditetsgrad | 58.2% | 75.9% | 47.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SECHER INVEST HOLDING ApS Siden 12 Dec 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Preben Secher Mogensen Siden 12 Dec 2022Direktør
Produktionsenheder
1Denfi ApS
P-nr. 1028844057
Fiskbækvej 13, 8831 Løgstrup
Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr (465000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SECHER INVEST HOLDING ApS (CVR 32943349)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver informations, kommunikationsudstyr.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.