Denjo Holding ApS
CVR 37 43 45 31 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Denjo Holding ApS har CVR-nummer 37434531. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tykmosevænget 5, 7100 Vejle. Stiftet: 9. februar 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.930 kr., årets resultat -382.763 kr., egenkapital 4.738.011 kr., aktiver i alt 8.675.790 kr. Soliditetsgraden på 54,6 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -382.763 kr. er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Denjo Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tykmosevænget 5, 7100 Vejle
- Kommune
- HEDENSTED
- Telefon
- 22381579
- dennis@denjo.dk
- Stiftet
- 9 Feb 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investeringer i hel, eller delejet virksomheder, fast ejendom, værdipapirer og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet forpligtes ved aftaler, som indgås på selskabets vegne af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37434531 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tykmosevænget 5, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-8,1%
▼ 28,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,91
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,6%
▼ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-136,3%
▼ 136,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.930 | -4.995 | -5.906 | -6.750 | -5.319 |
| Resultat før skat | -384.508 | 1.053.638 | 2.439.136 | 1.115.608 | 310.304 |
| Årets resultat | -382.763 | 1.055.486 | 2.441.200 | 1.119.806 | 309.952 |
| Egenkapital | 4.738.011 | 5.121.946 | 4.066.459 | 1.625.259 | 505.454 |
| Aktiver i alt | 8.675.790 | 9.059.716 | 7.965.275 | 5.485.522 | 4.334.042 |
| Omsætningsaktiver | 3.582.455 | 3.594.940 | 3.562.540 | 3.531.307 | 3.514.559 |
| Kortfristet gæld | 3.937.779 | 3.937.770 | 3.898.816 | 3.860.263 | 3.828.588 |
| Gæld i alt | 3.937.779 | 3.937.770 | 3.898.816 | 3.860.263 | 3.828.588 |
| Soliditetsgrad | 54.6% | 56.5% | 51.1% | 29.6% | 11.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Vinkel Stoustrup Holding ApS Siden 4 Nov 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Dennis Vinkel Stoustrup Siden 4 Nov 2016Direktør
Produktionsenheder
1Denjo Holding ApS
P-nr. 1021135808
Tykmosevænget 5, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Vinkel Stoustrup Holding ApS (CVR 38159429)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Nordic Fashion Group Holding ApS Vejle
- Vinkel Stoustrup Holding ApS Vejle
- FABRIKANT S.A. BØYTLER'S OG HUSTRUS LEGAT Nordhavn
- CHAUFFØRERNES STIFTELSE København N
- H.G. AGRO HOLDING ApS Trige
- PEN HOLDING 1 ApS Frederiksberg
- O.S.S. Holding ApS Værløse
- DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND S-F CENTRET PÅ MIDTMORS Erslev
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver delejet, hel.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.