Dent Finans ApS
CVR 40 34 15 44 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
Dent Finans ApS har CVR-nummer 40341544. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Enighedsvej 9, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 13. februar 2019. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 60.000 kr., aktiver i alt 137.345 kr. Soliditetsgraden på 43,7 % er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dent Finans ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Enighedsvej 9, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 13 Feb 2019
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- inden for finansiering og investering i tandlægeklinikker
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-02-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40341544 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Enighedsvej 9, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,78
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
43,7%
▲ 39,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 | 60.000 |
| Aktiver i alt | 137.345 | 1.597.481 | 1.868.077 | 1.864.074 | 3.012.437 |
| Omsætningsaktiver | 137.345 | 1.597.481 | 1.868.077 | 1.864.074 | 3.012.437 |
| Kortfristet gæld | 77.345 | 1.537.481 | 1.808.077 | 1.804.074 | 2.952.437 |
| Gæld i alt | 77.345 | 1.537.481 | 1.808.077 | 1.804.074 | 2.952.437 |
| Soliditetsgrad | 43.7% | 3.8% | 3.2% | 3.2% | 2% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
VIDTØFT ApS Siden 1 Dec 2023100% Ejer
Produktionsenheder
1Dent Finans ApS
P-nr. 1024501538
Enighedsvej 9, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Dent Finans ApS (CVR 40341544)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægeklinikker, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms