Dentalteamet 113 ApS
CVR 37 38 23 37 · Kgs. Lyngby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Dentalteamet 113 ApS har CVR-nummer 37382337. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lottenborgvej 26, 2800 Kgs. Lyngby. Stiftet: 14. januar 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 235.257 kr., årets resultat -1.536.079 kr., egenkapital -12.393.863 kr., aktiver i alt 7.364.938 kr. Soliditetsgraden på -168,3 % er lavere end hos 96 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.536.079 kr. er lavere end hos 97 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 26 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dentalteamet 113 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lottenborgvej 26, 2800 Kgs. Lyngby
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Stiftet
- 14 Jan 2016
- Selskabskapital
- 20.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at udøve investeringsvirksomhed og anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-06-26
- Sekundære brancher
- Tandlægers aktiviteter (862300)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37382337 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lottenborgvej 26, 2800 Kgs. Lyngby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-168,3%
▼ 34,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-44,3%
▼ 44,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 235.257 | 319.599 | -103.243 | -94.265 | -111.281 |
| Resultat før skat | -1.538.987 | -1.138.513 | -1.044.724 | -2.163.928 | -768.390 |
| Årets resultat | -1.536.079 | -1.064.568 | -222.044 | -2.163.928 | -768.390 |
| Egenkapital | -12.393.863 | -10.857.784 | -9.793.216 | -9.571.171 | -7.407.243 |
| Aktiver i alt | 7.364.938 | 8.134.460 | 8.725.786 | 8.537.153 | 9.813.956 |
| Omsætningsaktiver | 57.893 | 42.481 | 39.746 | 447.456 | 202.476 |
| Kortfristet gæld | 19.150.785 | 18.411.914 | 17.983.807 | 17.502.391 | 16.615.266 |
| Gæld i alt | 19.169.535 | 18.430.664 | 17.983.807 | 17.502.391 | 16.615.266 |
| Soliditetsgrad | -168.3% | -133.5% | -112.2% | -112.1% | -75.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TDK Administration ApS Siden 25 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Hugo Alexander Hersom From Siden 1 Feb 2026Direktør
Produktionsenheder
1Dentalteamet 113 ApS
P-nr. 1021073438
Lottenborgvej 26, 2800 Kgs. Lyngby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Impilo ApS (CVR 40122796)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.