Dentolab Komplementar ApS
CVR 40 08 01 47 · Viborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Dentolab Komplementar ApS har CVR-nummer 40080147. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jernbanegade 6, 8800 Viborg. Stiftet: 30. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.758 kr., årets resultat -248 kr., egenkapital 53.336 kr., aktiver i alt 58.336 kr. Soliditetsgraden på 91,4 % er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -248 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dentolab Komplementar ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jernbanegade 6, 8800 Viborg
- Kommune
- VIBORG
- Stiftet
- 30 Nov 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-11-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40080147 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jernbanegade 6, 8800 Viborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,5%
▼ 0,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,67
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,4%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-2.154,5%
▼ 2.154,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.758 | -7.555 | -7.431 | -7.055 | -6.930 |
| Resultat før skat | -248 | -11 | 66 | 202 | 166 |
| Årets resultat | -248 | -11 | 66 | 158 | 122 |
| Egenkapital | 53.336 | 53.584 | 53.595 | 53.529 | 53.371 |
| Aktiver i alt | 58.336 | 58.584 | 65.970 | 58.618 | 58.624 |
| Omsætningsaktiver | 58.336 | 58.584 | 65.970 | 58.618 | 58.624 |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 5.000 | 12.375 | 5.089 | 5.253 |
| Gæld i alt | 5.000 | 5.000 | 12.375 | 5.089 | 5.253 |
| Soliditetsgrad | 91.4% | 91.5% | 81.2% | 91.3% | 91% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
GULDTAND HOLDING ApS Siden 30 Nov 201850% Ejer
-
ZILIC HOLDING ApS Siden 30 Nov 201850% Ejer
Ledelse
2-
Ketil Sørensen Siden 23 Aug 2022Direktør
-
Jasmin Zilic Siden 23 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1Dentolab Komplementar ApS
P-nr. 1024199599
Jernbanegade 6, 8800 Viborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 69 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 213 DKK | 44 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 279 DKK | 44 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 940 DKK | 198 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Dentolab Komplementar ApS (CVR 40080147)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.