DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS
CVR 26 66 27 61 · Vissenbjerg · Aktiviteter inden for hospitalsvæsen · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS har CVR-nummer 26662761. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (branchekode 861000). Adresse: Andebøllevej 202, 5492 Vissenbjerg. Stiftet: 31. maj 2002. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste 6.790.220 kr., årets resultat 1.714.733 kr., egenkapital 1.931.132 kr., aktiver i alt 2.793.390 kr. Soliditetsgraden på 69,1 % er højere end hos 65 % af de 66 virksomheder i branchen «Aktiviteter inden for hospitalsvæsen», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.714.733 kr. er højere end hos 78 % af de 66 virksomheder i branchen «Aktiviteter inden for hospitalsvæsen», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 24 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (861000)
- Adresse
- Andebøllevej 202, 5492 Vissenbjerg
- Kommune
- ASSENS
- Antal ansatte
-
6
2002 2018
- Stiftet
- 31 May 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udføre dermatologiske patientbehandlinger samt dermatologiske laserbehandlinger samt at beskæftige sig med medicinsk og medicoteknisk konsulentvirksomhed, herunder medicinsk forskning og undersøgelser samt investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2008-06-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26662761 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Andebøllevej 202, 5492 Vissenbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 5 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
88,8%
▲ 12,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,80
▲ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
69,1%
▲ 23,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
145,7%
▲ 145,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
66 virksomheder i «Aktiviteter inden for hospitalsvæsen»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.790.220 | 5.459.658 | 6.236.156 | 7.488.499 | 6.153.775 |
| Resultat før skat | 2.182.280 | 895.068 | 1.190.731 | 2.432.401 | 2.117.204 |
| Årets resultat | 1.714.733 | 697.891 | 940.944 | 1.894.600 | 1.643.005 |
| Egenkapital | 1.931.132 | 916.399 | 1.218.508 | 2.077.564 | 1.772.337 |
| Aktiver i alt | 2.793.390 | 2.018.588 | 2.135.843 | 3.194.503 | 3.747.158 |
| Omsætningsaktiver | 2.417.590 | 1.428.134 | 1.625.033 | 2.076.630 | 1.927.755 |
| Kortfristet gæld | 862.258 | 1.102.189 | 917.335 | 1.096.399 | 1.873.628 |
| Gæld i alt | 862.258 | 1.102.189 | 917.335 | 1.096.399 | 1.873.628 |
| Soliditetsgrad | 69.1% | 45.4% | 57.1% | 65% | 47.3% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SubCutis Holding ApS Siden 1 Oct 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Andersen Siden 3 Oct 2018Direktør
Produktionsenheder
5DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS
P-nr. 1009173478
Andebøllevej 202, 5492 Vissenbjerg
Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (861000)
👥 2 ansatte
DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS
P-nr. 1014439389
Sysselvej 8, 7120 Vejle Øst
Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (861000)
👥 2 ansatte
Dermatologisk Laserklinik
P-nr. 1026497988
Saralyst Allé 50, 8270 Højbjerg
Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (861000)
Dermatologisk Laserklinik ApS
P-nr. 1028421962
Hedegårdvej 2A, 7323 Give
Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (861000)
Dermatologisk Laserklinik
P-nr. 1032442346
Martinsvej 7, st., 1926 Frederiksberg C
Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (861000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SubCutis Holding ApS (CVR 39849712)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver patientbehandlinger, laserbehandlinger, medicoteknisk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.