DET LILLE SNEDKERI A/S
CVR 36 40 15 75 · Middelfart · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DET LILLE SNEDKERI A/S har CVR-nummer 36401575. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Alsvej 8, 5500 Middelfart. Stiftet: 8. oktober 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.894.257 kr., årets resultat 45.601 kr., egenkapital 3.551.474 kr., aktiver i alt 5.569.570 kr. Soliditetsgraden på 63,8 % er højere end hos 80 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 45.601 kr. er lavere end hos 51 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 20 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DET LILLE SNEDKERI A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Alsvej 8, 5500 Middelfart
- Kommune
- MIDDELFART
- Antal ansatte
-
2
2014 2018
- Stiftet
- 8 Oct 2014
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- snedkeri virksomhed, samt anden hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene, eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-10-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36401575 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Alsvej 8, 5500 Middelfart
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,3%
▲ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,50
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
63,8%
▼ 8,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
28,8%
▲ 28,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.894.257 | 1.583.627 | 2.656.201 | 1.330.296 | 1.202.396 |
| Resultat før skat | 58.721 | 34.841 | 999.845 | -20.092 | 580 |
| Årets resultat | 45.601 | 35.392 | 696.486 | -15.919 | 205 |
| Egenkapital | 3.551.474 | 3.505.872 | 2.120.480 | 1.423.994 | 1.439.913 |
| Aktiver i alt | 5.569.570 | 4.867.639 | 4.725.753 | 3.359.881 | 3.298.188 |
| Omsætningsaktiver | 4.487.963 | 3.608.418 | 3.269.816 | 1.596.782 | 1.239.659 |
| Kortfristet gæld | 1.796.208 | 1.227.869 | 2.450.056 | 1.841.919 | 1.760.134 |
| Gæld i alt | 1.871.078 | 1.227.869 | 2.450.056 | 1.841.919 | 1.760.134 |
| Soliditetsgrad | 63.8% | 72% | 44.9% | 42.4% | 43.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Melfarhus ApS Siden 1 Jan 2023100% Ejer
Ledelse
4-
Per Jørgensen Siden 8 Oct 2014Bestyrelsesmedlem
-
Pernille Povlsen Siden 8 Oct 2014Bestyrelsesmedlem
-
Simon Povlsen Siden 8 Oct 2014Bestyrelsesmedlem
-
Simon Povlsen Siden 8 Oct 2014Direktør
Produktionsenheder
1DET LILLE SNEDKERI A/S
P-nr. 1019790173
Alsvej 8, 5500 Middelfart
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 2 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Det lille snedkeri A/S
Alsvej 8, 5500 Middelfart
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Savværker med kapacitet for produktion af råtræ på mindre end 50.000 m3 fast masse pr. år af nåletræ eller mindre end 10.000 m3 fast masse pr. år af løvtræ eller med en samlet kapacitet for produktion af mindre end 50.000 m3 fast masse af nåle- og løvtræ pr. år. Møbelfabrikker og maskinsnedkerier. Bygningssnedkerier med et nettoproduktionsareal på mere end 200 m2.
Tilsyn: Middelfart Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Per J Holding ApS (CVR 37873438)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkeri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.