DH 1 ApS
CVR 42 98 91 85 · Glostrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DH 1 ApS har CVR-nummer 42989185. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Produktionsvej 1, 2600 Glostrup. Stiftet: 18. januar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.543 kr., årets resultat -14.078 kr., egenkapital 25.979 kr., aktiver i alt 68.002 kr. Soliditetsgraden på 38,2 % er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -14.078 kr. er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DH 1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Produktionsvej 1, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Stiftet
- 18 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed, herunder eje kapitalandele i andre selskaber, samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-05-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42989185 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500VQSH3VYLKYVH20
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Produktionsvej 1, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-54,2%
▼ 60,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,62
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,2%
▼ 16,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-662,9%
▼ 662,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.543 | -12.041 | -4.465 | -2.706 |
| Resultat før skat | -18.048 | 3.205 | 2.376 | -4.821 |
| Årets resultat | -14.078 | 2.501 | 2.376 | -4.821 |
| Egenkapital | 25.979 | 40.056 | 37.555 | 35.179 |
| Aktiver i alt | 68.002 | 73.491 | 39.555 | 35.179 |
| Omsætningsaktiver | 68.002 | 73.491 | 39.555 | 35.179 |
| Kortfristet gæld | 42.023 | 33.435 | 2.000 | — |
| Gæld i alt | 42.023 | 33.435 | 2.000 | 35.179 |
| Soliditetsgrad | 38.2% | 54.5% | 94.9% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Demirtas Holding ApS Siden 9 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Omer Demirtas Siden 18 Jan 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1DH 1 ApS
P-nr. 1027916968
Produktionsvej 1, 2600 Glostrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -4.821 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Demirtas Holding ApS (CVR 42592765)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.