DLAT Holding ApS
CVR 42 88 13 25 · Kirke Såby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DLAT Holding ApS har CVR-nummer 42881325. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skovbrinken 1A, 4060 Kirke Såby. Stiftet: 30. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.625 kr., årets resultat 91.086 kr., egenkapital 199.272 kr., aktiver i alt 203.022 kr. Soliditetsgraden på 98,2 % er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 91.086 kr. er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DLAT Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skovbrinken 1A, 4060 Kirke Såby
- Kommune
- LEJRE
- Stiftet
- 30 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed og dermed forbundne aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-11-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42881325 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovbrinken 1A, 4060 Kirke Såby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
45,7%
▼ 15,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
14,58
▲ 5,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,2%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-32,0%
▼ 32,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.625 | -4.625 | -4.375 | -5.500 |
| Resultat før skat | — | 133.940 | 143.938 | 68.307 |
| Årets resultat | 91.086 | 133.940 | 143.938 | 68.307 |
| Egenkapital | 199.272 | 218.187 | 184.245 | 108.307 |
| Aktiver i alt | 203.022 | 221.937 | 189.845 | 113.907 |
| Omsætningsaktiver | 54.677 | 34.279 | 706 | 81 |
| Kortfristet gæld | 3.750 | 3.750 | 5.600 | 5.600 |
| Gæld i alt | 203.022 | 3.750 | 5.600 | 5.600 |
| Soliditetsgrad | 98.2% | 98.3% | 97.1% | 95.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dorthe Louise Ahrenkiel Thisted Siden 30 Nov 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Dorthe Louise Ahrenkiel Thisted Siden 30 Nov 2021Direktør
Produktionsenheder
1DLAT Holding ApS
P-nr. 1027783917
Skovbrinken 1A, 4060 Kirke Såby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.578 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.375 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.519 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DLAT Holding ApS (CVR 42881325)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forbundne, holdingvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.