DLN MH Holding ApS
CVR 40 22 88 29 · Sindal · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DLN MH Holding ApS har CVR-nummer 40228829. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Liljevej 5, 9870 Sindal. Stiftet: 1. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -12.052 kr., årets resultat 412.216 kr., egenkapital 892.436 kr., aktiver i alt 925.706 kr. Soliditetsgraden på 96,4 % er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 412.216 kr. er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DLN MH Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Liljevej 5, 9870 Sindal
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 1 Nov 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handels- og investeringsvirksomhed, herunder at drive virksomhed som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-11-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40228829 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Liljevej 5, 9870 Sindal
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,2%
▲ 47,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,60
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,4%
▲ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
8.555,7%
▲ 8.555,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -12.052 | -4.875 | -4.625 | -3.875 | -3.875 |
| Resultat før skat | 412.216 | -4.875 | -4.625 | -3.875 | -3.875 |
| Årets resultat | 412.216 | -4.875 | -4.625 | -3.875 | -3.875 |
| Egenkapital | 892.436 | 615.220 | 620.095 | 624.720 | 628.595 |
| Aktiver i alt | 925.706 | 649.390 | 649.390 | 649.390 | 649.390 |
| Omsætningsaktiver | 419.182 | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 33.270 | 34.170 | 29.295 | 24.670 | 20.795 |
| Gæld i alt | 33.270 | 34.170 | 29.295 | 24.670 | 20.795 |
| Soliditetsgrad | 96.4% | 94.7% | 95.5% | 96.2% | 96.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mads Løvquist Houkjær Siden 1 Nov 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Mads Løvquist Houkjær Siden 1 Nov 2018Direktør
Produktionsenheder
1DLN MH Holding ApS
P-nr. 1024372053
Liljevej 5, 9870 Sindal
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.875 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.625 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.875 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.875 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -9.420 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DLN MH Holding ApS (CVR 40228829)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver handels.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.