DM-Dintømrermester ApS
CVR 44 06 34 09 · Glostrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DM-Dintømrermester ApS har CVR-nummer 44063409. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Glentevej 19, 1. th, 2600 Glostrup. Stiftet: 12. maj 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 647.836 kr., bruttofortjeneste 135.175 kr., årets resultat 105.414 kr., egenkapital 329.714 kr., aktiver i alt 342.904 kr. Soliditetsgraden på 96,2 % er højere end hos 98 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 105.414 kr. er højere end hos 61 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen steg 59 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DM-Dintømrermester ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Glentevej 19, 1. th, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Stiftet
- 12 May 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømmervirksomhed samt anden virksomhed beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44063409 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Glentevej 19, 1. th, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
16,3%
▼ 21,8 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
32,0%
▼ 37,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
26,00
▲ 21,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,2%
▲ 17,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-32,0%
▼ 32,0 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
59,2%
▲ 59,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2023 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 647.836 | 406.887 | 244.556 | 244.556 | 244.556 |
| Bruttoresultat | 135.175 | 227.726 | 93.675 | 93.675 | 93.675 |
| Resultat før skat | 135.155 | 198.878 | 93.675 | 93.675 | 93.675 |
| Årets resultat | 105.414 | 155.125 | 73.067 | 73.067 | 73.067 |
| Egenkapital | 329.714 | 224.233 | 113.067 | 113.067 | 113.067 |
| Aktiver i alt | 342.904 | 284.143 | 163.891 | 163.891 | 163.891 |
| Omsætningsaktiver | 342.904 | 284.143 | 163.891 | 163.891 | 163.891 |
| Kortfristet gæld | 13.190 | 59.910 | 50.824 | 50.824 | 50.824 |
| Gæld i alt | 13.190 | 59.910 | 50.824 | 50.824 | 50.824 |
| Soliditetsgrad | 96.2% | 78.9% | 69% | 69% | 69% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dm invest ApS Siden 12 May 2023100% Ejer
Ledelse
2-
Dan Holm Mundeling Siden 12 May 2023Adm. dir.
-
Mia Holm Mundeling Siden 25 Jun 2024Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1DM-Dintømrermester ApS
P-nr. 1029322321
Glentevej 19, 1. th, 2600 Glostrup
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Dm invest ApS (CVR 41459492)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømmervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.