DM ISOLERING ApS
CVR 32 07 15 70 · København S · Installation af isolering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DM ISOLERING ApS har CVR-nummer 32071570. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af isolering (branchekode 432300). Adresse: Njalsgade 21F, 2., 2300 København S. Stiftet: 1. marts 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 3.166.470 kr., årets resultat 923.217 kr., egenkapital 910.707 kr., aktiver i alt 3.561.034 kr. Soliditetsgraden på 25,6 % er lavere end hos 69 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 923.217 kr. er højere end hos 87 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DM ISOLERING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af isolering (432300)
- Adresse
- Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2013 2018
- Stiftet
- 1 Mar 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- mandskabsudlejning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-04-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32071570 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
101,4%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,34
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,6%
▲ 29,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.064,9%
▲ 1.064,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
362 virksomheder i «Installation af isolering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.166.470 | -77.355 | 265.417 | 146.506 | 547.027 |
| Resultat før skat | 1.188.374 | -98.291 | — | -76.524 | -30.710 |
| Årets resultat | 923.217 | -95.679 | 8.483 | -74.186 | -38.934 |
| Egenkapital | 910.707 | -12.510 | 83.168 | 74.686 | 148.872 |
| Aktiver i alt | 3.561.034 | 355.396 | 652.252 | 466.109 | 1.662.930 |
| Omsætningsaktiver | 3.561.034 | 355.396 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 2.650.327 | 367.906 | — | 391.423 | 1.514.058 |
| Gæld i alt | 2.650.327 | 367.906 | 569.084 | 391.423 | 1.514.058 |
| Soliditetsgrad | 25.6% | -3.5% | 12.8% | 16% | 9% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 1 | 1 | — | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
D.M. Holding ApS Siden 28 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Dariusz Matuszak Siden 1 Mar 2009Direktør
Produktionsenheder
1DM ISOLERING ApS
P-nr. 1015116281
Saltofte Holme 14, 4295 Stenlille
Installation af isolering (432300)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: D.M. Holding ApS (CVR 41117249)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver mandskabsudlejning, isolering, installation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.