Dna4leadership ApS
CVR 39 81 51 25 · Silkeborg · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Dna4leadership ApS har CVR-nummer 39815125. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Papirfabrikken 52, 5. 3, 8600 Silkeborg. Stiftet: 27. august 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 10.875 kr., bruttofortjeneste 4.884 kr., årets resultat 3.760 kr., egenkapital 120.079 kr., aktiver i alt 122.761 kr. Soliditetsgraden på 97,8 % er højere end hos 86 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.760 kr. er lavere end hos 56 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen steg 64 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dna4leadership ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Papirfabrikken 52, 5. 3, 8600 Silkeborg
- Kommune
- SILKEBORG
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 22521847
- lva@dna4leadership.com
- Stiftet
- 27 Aug 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-11
- Binavne
- Dna For Leadership ApS Learn Vital Action ApS Learn2lead4business ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39815125 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Papirfabrikken 52, 5. 3, 8600 Silkeborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
34,6%
▼ 3,1 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
3,1%
▲ 1,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
75,73
▲ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,8%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
50,5%
▲ 50,5 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
64,2%
▲ 64,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 10.875 | 6.622 | 12.468 | 104.022 | 0 |
| Bruttoresultat | 4.884 | 3.202 | 5.233 | 101.401 | 0 |
| Resultat før skat | 4.821 | 3.202 | 4.015 | 97.276 | -12.785 |
| Årets resultat | 3.760 | 2.498 | 3.132 | 78.708 | -12.785 |
| Egenkapital | 120.079 | 120.615 | 119.234 | 119.173 | 54.405 |
| Aktiver i alt | 122.761 | 122.974 | 120.562 | 141.567 | 54.637 |
| Omsætningsaktiver | 122.761 | 122.974 | 120.562 | 141.567 | 54.637 |
| Kortfristet gæld | 1.621 | 1.655 | 445 | 3.826 | 232 |
| Gæld i alt | 2.682 | 2.359 | 1.328 | 22.394 | 232 |
| Soliditetsgrad | 97.8% | 98.1% | 98.9% | 84.2% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
LVA Invest ApS Siden 27 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Leif Vindum Andersen Siden 27 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1Dna4leadership ApS
P-nr. 1023900706
Papirfabrikken 52, 5. 3, 8600 Silkeborg
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LVA Invest ApS (CVR 39811731)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.