DO Holding Tranbjerg ApS
CVR 37 41 06 32 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DO Holding Tranbjerg ApS har CVR-nummer 37410632. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fredensgårdsvej 26, 8270 Højbjerg. Stiftet: 29. januar 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.744 kr., årets resultat 43.365 kr., egenkapital 685.099 kr., aktiver i alt 707.711 kr. Soliditetsgraden på 96,8 % er højere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 43.365 kr. er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DO Holding Tranbjerg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fredensgårdsvej 26, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 29 Jan 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-01-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37410632 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fredensgårdsvej 26, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,3%
▼ 2,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
24,34
▲ 18,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,8%
▲ 10,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-19,0%
▼ 19,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.744 | -4.619 | -4.619 | -4.619 | -4.349 |
| Resultat før skat | 43.413 | 57.695 | 246.914 | 29.925 | 127.445 |
| Årets resultat | 43.365 | 53.546 | 247.643 | 33.874 | 130.052 |
| Egenkapital | 685.099 | 641.734 | 588.188 | 340.545 | 306.671 |
| Aktiver i alt | 707.711 | 745.674 | 668.549 | 411.691 | 394.260 |
| Omsætningsaktiver | 550.288 | 581.552 | 314.043 | 167.521 | 26.807 |
| Kortfristet gæld | 22.612 | 103.940 | 80.361 | 71.146 | 87.589 |
| Gæld i alt | 22.612 | 103.940 | 80.361 | 71.146 | 87.589 |
| Soliditetsgrad | 96.8% | 86.1% | 88% | 82.7% | 77.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
David Otbo Siden 29 Jan 2016100% Ejer
Ledelse
1-
David Otbo Siden 29 Jan 2016Direktør
Produktionsenheder
1DO Holding Tranbjerg ApS
P-nr. 1021107197
Fredensgårdsvej 26, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 77.874 DKK | 17.116 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 322.977 DKK | 71.038 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 56.647 DKK | 12.452 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 104.525 DKK | 22.990 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -22.128 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DO Holding Tranbjerg ApS (CVR 37410632)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.