DP Maler & Tømrer ApS
CVR 39 63 66 38 · Næstved · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DP Maler & Tømrer ApS har CVR-nummer 39636638. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Næstelsø Præstemark 23, 4700 Næstved. Stiftet: 12. juni 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. december 2024 – 30. november 2025): bruttofortjeneste 920.871 kr., årets resultat 145.389 kr., egenkapital 339.985 kr., aktiver i alt 995.875 kr. Soliditetsgraden på 34,1 % er lavere end hos 59 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 145.389 kr. er højere end hos 63 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 27 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DP Maler & Tømrer ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Næstelsø Præstemark 23, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 12 Jun 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udøve rådgivning, maler- og tømrervirksomhed handel og service og andre aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-06-12
- Sekundære brancher
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39636638 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Næstelsø Præstemark 23, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
42,8%
▲ 46,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,51
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,1%
▲ 7,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.216,9%
▲ 2.216,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 920.871 | 724.740 | 583.764 | 517.393 | 853.140 |
| Resultat før skat | 190.825 | -4.971 | 9.298 | 85.053 | 314.833 |
| Årets resultat | 145.389 | -6.868 | 5.575 | 64.567 | 270.374 |
| Egenkapital | 339.985 | 194.596 | 201.465 | 195.890 | 131.323 |
| Aktiver i alt | 995.875 | 736.064 | 819.156 | 808.211 | 1.491.612 |
| Omsætningsaktiver | 989.500 | 715.314 | 792.031 | 731.526 | 1.403.622 |
| Kortfristet gæld | 654.487 | 538.663 | 613.483 | 606.307 | 1.360.138 |
| Gæld i alt | 654.487 | 538.663 | 613.483 | 610.296 | 1.360.138 |
| Soliditetsgrad | 34.1% | 26.4% | 24.6% | 24.2% | 8.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
DP Holding, Næstved ApS Siden 12 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Dejan Prikulovic Siden 12 Jun 2018Direktør
Produktionsenheder
1DP Maler & Tømrer ApS
P-nr. 1023693913
Næstelsø Præstemark 23, 4700 Næstved
Maleraktiviteter (433410)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DP Holding, Næstved ApS (CVR 39636336)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver maler, tømrervirksomhed, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.