DP Medarbejderinvest ApS
CVR 38 62 03 20 · Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DP Medarbejderinvest ApS har CVR-nummer 38620320. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Merkurvej 2, 6000 Kolding. Stiftet: 5. maj 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): årets resultat 12.224.838 kr., egenkapital 30.526.514 kr., aktiver i alt 30.531.514 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 12.224.838 kr. er højere end hos 97 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DP Medarbejderinvest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Merkurvej 2, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Stiftet
- 5 May 2017
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i Daugaard Pedersen A/S, CVR nr. 89689813 og Merkuras A/S, CVR nr. 39036959
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør sammen med bestyrelsens formand eller af en direktør i forening med 2 bestyrelsesmedlemmer eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-03-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38620320 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Merkurvej 2, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,0%
▲ 13,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,75
▼ 2,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
11,6%
▲ 11,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 12.221.110 | 10.949.548 | 6.688.523 | 10.789.050 | 9.960.141 |
| Årets resultat | 12.224.838 | 10.954.718 | 6.699.867 | 10.830.573 | 10.019.976 |
| Egenkapital | 30.526.514 | 40.906.677 | 32.126.958 | 26.927.091 | 17.596.518 |
| Aktiver i alt | 30.531.514 | 40.911.677 | 32.199.869 | 30.883.907 | 24.377.706 |
| Omsætningsaktiver | 33.751 | 46.893 | 58.131 | — | — |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 5.000 | 72.911 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 5.000 | 5.000 | 72.911 | 3.956.816 | 6.781.188 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 99.8% | 87.2% | 72.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
6-
JAB 2015 Holding A/S Siden 8 May 201750% Ejer
-
FD Holding Aabenraa ApS Siden 8 May 201710% Ejer
-
PP Invest Holding ApS Siden 8 May 201710% Ejer
-
Fæbæk Invest Holding ApS Siden 8 May 201710% Ejer
-
Nis Skeem Blicher Holding ApS Siden 27 Jun 201810% Ejer
-
Riise Invest Holding ApS Siden 5 Mar 202110% Ejer
Ledelse
4-
Jan Riis Nielsen Siden 5 May 2017Direktør
-
Jan Riis Nielsen Siden 5 May 2017Bestyrelsesmedlem
-
Anders Bech Mathiesen Siden 5 May 2017Bestyrelsesmedlem
-
Bjørn Pedersen Siden 5 May 2017Formand
Produktionsenheder
1DP Medarbejderinvest ApS
P-nr. 1022419958
Merkurvej 2, 6000 Kolding
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Uppercut Holding ApS (CVR 37074268)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- KØBMAND ERNST PEDERSEN OG HUSTRU HANNE PEDERSENS FAMILIEFOND København Ø
- Kirkeskov Advice ApS Karrebæksminde
- ENTREPRENØR MARIUS PEDERSENS FOND Ferritslev Fyn
- TANDLÆGE CARSTEN DAUGAARD PEDERSEN HOLDING ApS Maribo
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- MKA EJENDOMME KOMPLEMENTAR ApS København Ø
- KOMPLEMENTARSELSKABET WE-LO ApS Hillerød
- EBP Holding 2 ApS Kolind
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver merkuras, daugaard, pedersen.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.