DRUEDAHL ApS
CVR 30 60 38 93 · Lille Skensved · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DRUEDAHL ApS har CVR-nummer 30603893. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hasselvej 1, 4623 Lille Skensved. Stiftet: 6. juni 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 2.041.168 kr., årets resultat 84.941 kr., egenkapital 251.274 kr., aktiver i alt 874.133 kr. Soliditetsgraden på 28,7 % er lavere end hos 61 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 84.941 kr. er højere end hos 57 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 13 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DRUEDAHL ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hasselvej 1, 4623 Lille Skensved
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
-
6
2007 2018
- Telefon
- 31199224
- Stiftet
- 6 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- tømrer- og snedkervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30603893 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hasselvej 1, 4623 Lille Skensved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: druedahl.dk Hjemmeside https://druedahl.dk
- https://da-dk.facebook.com/DruedahlAps/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (22. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
33,8%
▲ 25,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,19
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,7%
▲ 7,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
488,1%
▲ 488,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.041.168 | 1.804.757 | 1.364.528 | 1.323.828 | 1.133.290 |
| Resultat før skat | 101.323 | 19.543 | -61.476 | 25.792 | 88.906 |
| Årets resultat | 84.941 | 14.443 | -50.276 | 12.492 | 75.106 |
| Egenkapital | 251.274 | 166.333 | 151.890 | 202.166 | 189.673 |
| Aktiver i alt | 874.133 | 787.602 | 820.324 | 863.406 | 725.169 |
| Omsætningsaktiver | 730.200 | 671.269 | 683.991 | 750.406 | 591.169 |
| Kortfristet gæld | 616.077 | 552.565 | 602.182 | 596.979 | 473.408 |
| Gæld i alt | 616.077 | 621.269 | 668.434 | 661.240 | 535.496 |
| Soliditetsgrad | 28.7% | 21.1% | 18.5% | 23.4% | 26.2% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peter Henrik Kristiansen Druedahl Siden 6 Jun 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Henrik Kristiansen Druedahl Siden 6 Jun 2007Direktør
Produktionsenheder
1DRUEDAHL ApS
P-nr. 1013332076
Hasselvej 1, 4623 Lille Skensved
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 7 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Druedahl ApS
Hasselvej 1, 4623 Lille Skensved
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Savværker med kapacitet for produktion af råtræ på mindre end 50.000 m3 fast masse pr. år af nåletræ eller mindre end 10.000 m3 fast masse pr. år af løvtræ eller med en samlet kapacitet for produktion af mindre end 50.000 m3 fast masse af nåle- og løvtræ pr. år. Møbelfabrikker og maskinsnedkerier. Bygningssnedkerier med et nettoproduktionsareal på mere end 200 m2.
Tilsyn: Køge Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -59.954 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -60.432 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -105.644 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DRUEDAHL ApS (CVR 30603893)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.