DUAS Snejbjerg ApS
CVR 42 59 11 73 · Hedensted · Køb og salg af egen fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DUAS Snejbjerg ApS har CVR-nummer 42591173. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100). Adresse: Horsensvej 29B, 8722 Hedensted. Stiftet: 5. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -421.187 kr., årets resultat 6.271.474 kr., egenkapital 6.280.930 kr., aktiver i alt 103.668.058 kr. Soliditetsgraden på 6,1 % er lavere end hos 67 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 6.271.474 kr. er højere end hos 94 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DUAS Snejbjerg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Adresse
- Horsensvej 29B, 8722 Hedensted
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 5 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udvikling og køb/salg af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-10-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42591173 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Horsensvej 29B, 8722 Hedensted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
99,8%
▲ 225,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,03
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
6,1%
▲ 6,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
52.828,0%
▲ 52.828,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
7605 virksomheder i «Køb og salg af egen fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -421.187 | -15.249 | -6.250 | -6.250 | -10.000 |
| Resultat før skat | 6.178.813 | -15.249 | -6.250 | -6.250 | -10.000 |
| Årets resultat | 6.271.474 | -11.894 | -4.875 | -4.875 | -8.900 |
| Egenkapital | 6.280.930 | 9.456 | 21.350 | 26.225 | 31.100 |
| Aktiver i alt | 103.668.058 | 34.204.435 | 697.006 | 37.475 | 36.100 |
| Omsætningsaktiver | 2.933.712 | 1.976.496 | 26.350 | 37.475 | 36.100 |
| Kortfristet gæld | 95.819.507 | 33.641.558 | 675.656 | 11.250 | 5.000 |
| Gæld i alt | 95.819.507 | 33.641.558 | 675.656 | 11.250 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 6.1% | 0% | 3.1% | 70% | 86.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
DUAS Bolig A/S Siden 24 Oct 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Due Laursen Siden 24 Oct 2024Direktør
Produktionsenheder
1DUAS Snejbjerg ApS
P-nr. 1027429218
Horsensvej 29B, 8722 Hedensted
Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FF Investment ApS (CVR 42540803)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udvikling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.