Due Munk Holding ApS
CVR 39 76 97 43 · Glostrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Due Munk Holding ApS har CVR-nummer 39769743. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Brandsbjergvej 39, 2600 Glostrup. Stiftet: 7. august 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.949 kr., årets resultat 332.551 kr., egenkapital 230.805 kr., aktiver i alt 248.403 kr. Soliditetsgraden på 92,9 % er højere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 332.551 kr. er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Due Munk Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Brandsbjergvej 39, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Telefon
- 60870112
- tobias@duemunk.dk
- Hjemmeside
- duemunk.dk
- Stiftet
- 7 Aug 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og hermed ligestillet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39769743 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Brandsbjergvej 39, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
144,1%
▼ 183,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,69
▲ 11,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,9%
▲ 26,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
205,2%
▲ 205,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.949 | -10.687 | -5.438 | -10.938 | -3.438 |
| Resultat før skat | 332.551 | 108.964 | 120.717 | 165.396 | 21.133 |
| Årets resultat | 332.551 | 108.964 | 120.717 | 165.396 | 21.133 |
| Egenkapital | 230.805 | 33.254 | 40.190 | 37.273 | 40.877 |
| Aktiver i alt | 248.403 | 49.977 | 51.788 | 48.471 | 51.675 |
| Omsætningsaktiver | 223.403 | 24.977 | 26.788 | 23.471 | 26.675 |
| Kortfristet gæld | 17.598 | 16.723 | 11.598 | 11.198 | 10.798 |
| Gæld i alt | 17.598 | 16.723 | 11.598 | 11.198 | 10.798 |
| Soliditetsgrad | 92.9% | 66.5% | 77.6% | 76.9% | 79.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tobias Due Munk Siden 7 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Tobias Due Munk Siden 7 Aug 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Due Munk Holding ApS
P-nr. 1023848631
Brandsbjergvej 39, 2600 Glostrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.036 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.783 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -11.604 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.867 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.355 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Due Munk Holding ApS (CVR 39769743)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ligestillet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.