Dures Holding ApS
CVR 36 71 99 15 · Herlev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Dures Holding ApS har CVR-nummer 36719915. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tvedvangen 280, 2730 Herlev. Stiftet: 26. februar 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., årets resultat 1.543.808 kr., egenkapital 12.073.731 kr., aktiver i alt 13.328.244 kr. Soliditetsgraden på 90,6 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.543.808 kr. er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dures Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tvedvangen 280, 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Telefon
- 22451418
- resat35@msn.com
- Stiftet
- 26 Feb 2015
- Selskabskapital
- 175.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-09-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36719915 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tvedvangen 280, 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,8%
▲ 5,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,6%
▼ 6,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
107,5%
▲ 107,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 1.669.036 | 744.056 | 267.574 | -506.255 | -130.104 |
| Årets resultat | 1.543.808 | 744.089 | 274.743 | -506.175 | -130.060 |
| Egenkapital | 12.073.731 | 10.529.923 | 9.785.834 | 9.511.091 | 10.017.265 |
| Aktiver i alt | 13.328.244 | 10.874.702 | 10.127.781 | 9.846.089 | 10.348.010 |
| Omsætningsaktiver | 261 | 125.236 | 3.770.309 | 3.756.398 | 3.802.761 |
| Kortfristet gæld | 1.254.513 | 344.779 | 341.947 | 334.998 | 330.745 |
| Gæld i alt | 1.254.513 | 344.779 | 341.947 | 334.998 | 330.745 |
| Soliditetsgrad | 90.6% | 96.8% | 96.6% | 96.6% | 96.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Resat Dudus Siden 26 Feb 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Resat Dudus Siden 26 Feb 2015Direktør
Produktionsenheder
1Dures Holding ApS
P-nr. 1020337687
Tvedvangen 280, 2730 Herlev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -139.594 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -583.970 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -166.585 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 155.208 DKK | 34.144 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Dures Holding ApS (CVR 36719915)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.