Durmaz ApS
CVR 43 10 58 33 · Taastrup · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Durmaz ApS har CVR-nummer 43105833. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (branchekode 493300). Adresse: Langageren 24, 2630 Taastrup. Stiftet: 7. marts 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 507.880 kr., årets resultat 12.223 kr., egenkapital 137.378 kr., aktiver i alt 407.756 kr. Soliditetsgraden på 33,7 % er lavere end hos 64 % af de 2.541 virksomheder i branchen «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 12.223 kr. er lavere end hos 52 % af de 2.541 virksomheder i branchen «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 33 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Durmaz ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
- Adresse
- Langageren 24, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 1
- bayram310@hotmail.dk
- Stiftet
- 7 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- erhvervsmæssig personbefordring og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-10-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43105833 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Langageren 24, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,9%
▲ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,51
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
33,7%
▼ 17,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
66,9%
▲ 66,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2541 virksomheder i «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 507.880 | 762.446 | 472.242 | 16.018 |
| Resultat før skat | 15.670 | 9.391 | 83.764 | 16.018 |
| Årets resultat | 12.223 | 7.325 | 65.336 | 12.494 |
| Egenkapital | 137.378 | 125.155 | 117.830 | 52.494 |
| Aktiver i alt | 407.756 | 242.958 | 205.159 | 292.010 |
| Omsætningsaktiver | 407.756 | 212.958 | 175.159 | 262.010 |
| Kortfristet gæld | 270.378 | 117.803 | 87.329 | 239.516 |
| Gæld i alt | 270.378 | 117.803 | 87.329 | 239.516 |
| Soliditetsgrad | 33.7% | 51.5% | 57.4% | 18% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bayram Durmaz Siden 20 May 2022100% Ejer
Produktionsenheder
1Durmaz ApS
P-nr. 1028057748
Langageren 24, 2630 Taastrup
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.390 DKK | 2.046 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 83.765 DKK | 18.414 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 16.018 DKK | 3.520 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Durmaz ApS (CVR 43105833)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver personbefordring, erhvervsmæssig, køretøj.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.