DV 12, Odense ApS
CVR 39 26 50 36 · Odense C · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DV 12, Odense ApS har CVR-nummer 39265036. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Edisonsvej 1, 5000 Odense C. Stiftet: 15. januar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.062.552 kr., årets resultat 407.481 kr., egenkapital 2.401.276 kr., aktiver i alt 73.787.222 kr. Soliditetsgraden på 3,3 % er lavere end hos 69 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 407.481 kr. er højere end hos 75 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 204 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DV 12, Odense ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Edisonsvej 1, 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Telefon
- 21243317
- Daniel@sandal.dk
- Stiftet
- 15 Jan 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- køb og salg af fast ejendom, ejendomsudvikling samt udlejning af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-06-25
- Sekundære brancher
- Anden udlejning af boliger (682030) Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39265036 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Edisonsvej 1, 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,0%
▲ 19,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,16
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,3%
▲ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
900,0%
▲ 900,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.062.552 | 349.056 | -178.737 | -127.341 | -102.158 |
| Resultat før skat | 673.449 | -65.277 | -561.491 | -300.067 | -246.509 |
| Årets resultat | 407.481 | -50.933 | -440.842 | -234.671 | -192.278 |
| Egenkapital | 2.401.276 | 1.993.795 | 44.728 | 45.570 | 30.240 |
| Aktiver i alt | 73.787.222 | 71.505.670 | 52.173.555 | 9.661.905 | 7.433.533 |
| Omsætningsaktiver | 4.769.223 | 4.416.711 | 6.868.925 | 391.226 | 167.902 |
| Kortfristet gæld | 29.232.548 | 69.511.875 | 52.128.827 | 9.616.335 | 7.403.293 |
| Gæld i alt | 71.260.326 | 69.511.875 | 52.128.827 | 9.616.335 | 7.403.293 |
| Soliditetsgrad | 3.3% | 2.8% | 0.1% | 0.5% | 0.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sandal Ejendomme ApS Siden 15 Jan 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Sandal Siden 15 Jan 2018Direktør
Produktionsenheder
1DV 12, Odense ApS
P-nr. 1023267183
Edisonsvej 1, 5000 Odense C
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. SANDAL INVEST ApS (CVR 34618046)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomsudvikling, byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.