E & M ApS
CVR 42 67 23 43 · Ballerup · Formueforvaltning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
E & M ApS har CVR-nummer 42672343. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Formueforvaltning (branchekode 663000). Adresse: Marbækvej 4, 2. 2, 2750 Ballerup. Stiftet: 6. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. september 2024 – 31. august 2025): bruttofortjeneste -54.735 kr., årets resultat -256.812 kr., egenkapital -494.740 kr., aktiver i alt 74.883 kr. Soliditetsgraden på -660,7 % er lavere end hos 95 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -256.812 kr. er lavere end hos 89 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som E & M ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Formueforvaltning (663000)
- Adresse
- Marbækvej 4, 2. 2, 2750 Ballerup
- Kommune
- BALLERUP
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 6 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurant, cafe´, bistro og brasserie og hermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42672343 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Marbækvej 4, 2. 2, 2750 Ballerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,13
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-660,7%
▼ 595,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.116,1%
▼ 1.116,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
560 virksomheder i «Formueforvaltning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 1.292.359 |
| Bruttoresultat | -54.735 | 653.979 | 665.920 | 275.161 |
| Resultat før skat | -256.812 | -24.922 | -124.191 | -203.391 |
| Årets resultat | -256.812 | -21.117 | -53.252 | -203.391 |
| Egenkapital | -494.740 | -237.929 | -216.811 | -163.391 |
| Aktiver i alt | 74.883 | 362.923 | 453.591 | 427.803 |
| Omsætningsaktiver | 74.883 | 113.045 | 139.986 | 54.303 |
| Kortfristet gæld | 569.623 | 600.852 | 670.402 | 591.194 |
| Gæld i alt | 569.623 | 600.852 | 670.402 | 591.194 |
| Soliditetsgrad | -660.7% | -65.6% | -47.8% | -38.2% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 2 | 3 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Majid Hesaraki Siden 6 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Majid Hesaraki Siden 6 Sep 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1E & M ApS
P-nr. 1027527694
Marbækvej 4, 2. 2, 2750 Ballerup
Formueforvaltning (663000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | -118.892 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -203.291 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: E & M ApS (CVR 42672343)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver brasserie, bistro, cafe.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.