E. MØLLER ApS
CVR 27 03 13 90 · Vojens · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
E. MØLLER ApS har CVR-nummer 27031390. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Adelvej 40, 6500 Vojens. Stiftet: 25. februar 2003. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 883.091 kr., årets resultat 153.215 kr., egenkapital 310.248 kr., aktiver i alt 812.555 kr. Soliditetsgraden på 38,2 % er lavere end hos 53 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 153.215 kr. er højere end hos 67 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 15 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som E. MØLLER ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Adelvej 40, 6500 Vojens
- Kommune
- HADERSLEV
- Antal ansatte
-
1
2003 2018
- Telefon
- 22819465
- post@eltonmoeller.dk
- Stiftet
- 25 Feb 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- entreprenør- og vognmandsforretning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-03-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27031390 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Adelvej 40, 6500 Vojens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
49,4%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,63
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,2%
▼ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
20,0%
▲ 20,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 883.091 | 770.221 | 636.283 | 720.509 | 313.568 |
| Resultat før skat | 196.519 | 163.383 | -20.339 | 70.159 | -124.564 |
| Årets resultat | 153.215 | 127.681 | -16.339 | 54.959 | -97.564 |
| Egenkapital | 310.248 | 257.033 | 129.352 | 145.691 | 90.732 |
| Aktiver i alt | 812.555 | 592.829 | 425.905 | 445.787 | 699.923 |
| Omsætningsaktiver | 812.555 | 592.829 | 413.553 | 405.403 | 619.664 |
| Kortfristet gæld | 497.307 | 333.796 | 296.553 | 298.096 | 609.191 |
| Gæld i alt | 497.307 | 333.796 | 296.553 | 298.096 | 609.191 |
| Soliditetsgrad | 38.2% | 43.4% | 30.4% | 32.7% | 13% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CLE HOLDING ApS Siden 25 Feb 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Elton Møller Siden 25 Feb 2003Direktør
Produktionsenheder
1E. MØLLER ApS
P-nr. 1009721033
Adelvej 40, 6500 Vojens
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CLE HOLDING ApS (CVR 10130220)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vognmandsforretning, entreprenør, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.