Easy To Smoke ApS
CVR 38 75 92 05 · Kolding · Detailhandel med tobaksvarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Easy To Smoke ApS har CVR-nummer 38759205. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med tobaksvarer (branchekode 472600). Adresse: Værkstedsvej 9, 6000 Kolding. Stiftet: 27. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 680.938 kr., årets resultat -89.561 kr., egenkapital 1.079.761 kr., aktiver i alt 1.566.008 kr. Soliditetsgraden på 68,9 % er højere end hos 60 % af de 25 virksomheder i branchen «Detailhandel med tobaksvarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -89.561 kr. er lavere end hos 88 % af de 25 virksomheder i branchen «Detailhandel med tobaksvarer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 56 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Easy To Smoke ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med tobaksvarer (472600)
- Adresse
- Værkstedsvej 9, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Antal ansatte
-
4
2017 2018
- Telefon
- 29287444
- cn@easytosmoke.dk
- Hjemmeside
- https://easy-to-smoke.dk/
- Stiftet
- 27 Jun 2017
- Selskabskapital
- 45.000 DKK
- Formål
- web-shop med E-cigaretter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38759205 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500613FEB1E79A803
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Værkstedsvej 9, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: easy-to-smoke.dk Hjemmeside https://easy-to-smoke.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (21. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-8,3%
▼ 66,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,03
▼ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,9%
▲ 1,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-113,3%
▼ 113,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
25 virksomheder i «Detailhandel med tobaksvarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 680.938 | 1.548.516 | 1.202.115 | 1.113.949 | — |
| Resultat før skat | -114.695 | 868.920 | 632.938 | 326.154 | — |
| Årets resultat | -89.561 | 674.484 | 497.660 | 254.390 | — |
| Egenkapital | 1.079.761 | 1.169.322 | 744.837 | 304.376 | 49.986 |
| Aktiver i alt | 1.566.008 | 1.742.749 | 1.166.981 | 575.287 | 266.329 |
| Omsætningsaktiver | 1.471.874 | 1.731.955 | 1.156.187 | 575.287 | 266.329 |
| Kortfristet gæld | 486.247 | 364.019 | 275.404 | 199.147 | 215.034 |
| Gæld i alt | 486.247 | 573.427 | 422.144 | 270.911 | 216.343 |
| Soliditetsgrad | 68.9% | 67.1% | 63.8% | 52.9% | 18.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
C. Nordsøn Invest ApS Siden 27 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Nordsøn Siden 27 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1Easy To Smoke ApS
P-nr. 1022598739
Værkstedsvej 9, 6000 Kolding
Detailhandel med tobaksvarer (472600)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C. Nordsøn Invest ApS (CVR 38758284)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver cigaretter, shop, web.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.