eco2LIGHT Finans ApS
CVR 42 47 81 05 · Aalborg SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
eco2LIGHT Finans ApS har CVR-nummer 42478105. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hobrovej 319, 9200 Aalborg SV. Stiftet: 18. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.680 kr., årets resultat -1.985 kr., egenkapital 21.383 kr., aktiver i alt 36.446 kr. Soliditetsgraden på 58,7 % er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.985 kr. er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som eco2LIGHT Finans ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hobrovej 319, 9200 Aalborg SV
- Kommune
- AALBORG
- Telefon
- 25100110
- cba@eco2light.dk
- Stiftet
- 18 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at foretage investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42478105 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hobrovej 319, 9200 Aalborg SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-9,3%
▲ 9,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,42
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,7%
▼ 6,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
54,4%
▲ 54,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.680 | -4.615 | -6.100 | -2.255 | -4.100 |
| Resultat før skat | -1.985 | -4.615 | -6.100 | -2.455 | -4.100 |
| Årets resultat | -1.985 | -4.351 | -5.726 | -2.455 | -4.100 |
| Egenkapital | 21.383 | 23.368 | 27.719 | 33.445 | 35.900 |
| Aktiver i alt | 36.446 | 35.993 | 37.219 | 37.945 | 35.900 |
| Omsætningsaktiver | 36.446 | 35.993 | 37.219 | 37.945 | 35.900 |
| Kortfristet gæld | 15.063 | 12.625 | 9.500 | 4.500 | — |
| Gæld i alt | 15.063 | 12.625 | 9.500 | 4.500 | 35.900 |
| Soliditetsgrad | 58.7% | 64.9% | 74.5% | 88.1% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CENATH HOLDING ApS Siden 18 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Charlotte Balling Siden 18 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1eco2LIGHT Finans ApS
P-nr. 1027274613
Hobrovej 319, 9200 Aalborg SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CENATH HOLDING ApS (CVR 28685335)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.