Efternøleren ApS
CVR 36 90 81 73 · Næstved · Vejgodstransport · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Efternøleren ApS har CVR-nummer 36908173. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vejgodstransport (branchekode 494100). Adresse: Vridsløsevej 41, 4700 Næstved. Stiftet: 21. maj 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 201.244 kr., årets resultat -73.222 kr., egenkapital 153.843 kr., aktiver i alt 361.174 kr. Soliditetsgraden på 42,6 % er højere end hos 52 % af de 2.289 virksomheder i branchen «Vejgodstransport», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -73.222 kr. er lavere end hos 81 % af de 2.289 virksomheder i branchen «Vejgodstransport», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 74 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Efternøleren ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vejgodstransport (494100)
- Adresse
- Vridsløsevej 41, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Telefon
- 21757504
- claus@efternoleren.dk
- Stiftet
- 21 May 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- skabe overskud ved at levere transportydelser
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-04-24
- Binavne
- E N Vagt ApS Nilsson Consulting ApS Pupenhagen ApS Smarte Løsninger ApS Smartere.nu ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36908173 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vridsløsevej 41, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-47,6%
▼ 195,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,34
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,6%
▼ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-121,9%
▼ 121,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2289 virksomheder i «Vejgodstransport»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 201.244 | 778.930 | 474.445 | 532.633 | 706.128 |
| Resultat før skat | -92.631 | 434.111 | 127.206 | 5.652 | -96.736 |
| Årets resultat | -73.222 | 334.880 | 95.539 | -464 | -80.588 |
| Egenkapital | 153.843 | 227.065 | -107.815 | -203.355 | -202.891 |
| Aktiver i alt | 361.174 | 520.106 | 249.267 | 401.153 | 486.319 |
| Omsætningsaktiver | 238.316 | 337.962 | 216.838 | 339.437 | 402.318 |
| Kortfristet gæld | 177.545 | 243.846 | 357.082 | 604.508 | 689.210 |
| Gæld i alt | 180.383 | 243.846 | 357.082 | 604.508 | 689.210 |
| Soliditetsgrad | 42.6% | 43.7% | -43.3% | -50.7% | -41.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
C Nilsson Holding ApS Siden 17 Jun 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Nilsson Siden 21 May 2015Adm. dir.
Produktionsenheder
1Efternøleren ApS
P-nr. 1020441840
Vridsløsevej 41, 4700 Næstved
Vejgodstransport (494100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C Nilsson Holding ApS (CVR 40386963)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver transportydelser, overskud, skabe.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.