EGEBAKKEN HOLDING ApS
CVR 35 04 95 84 · Nærum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EGEBAKKEN HOLDING ApS har CVR-nummer 35049584. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tovesvej 14A, 2850 Nærum. Stiftet: 19. februar 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. august 2024 – 31. juli 2025): bruttofortjeneste -168.086 kr., årets resultat -88.097 kr., egenkapital 1.345.924 kr., aktiver i alt 1.912.159 kr. Soliditetsgraden på 70,4 % er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -88.097 kr. er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EGEBAKKEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tovesvej 14A, 2850 Nærum
- Kommune
- RUDERSDAL
- Telefon
- 22415115
- frank.holmstrup@privat.dk
- Stiftet
- 19 Feb 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i Mäckler Erhvervsbyg ApS samt køb og salg af fast ejendom
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-01-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35049584 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tovesvej 14A, 2850 Nærum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-6,5%
▲ 220,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,39
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
70,4%
▼ 19,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
97,3%
▲ 97,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -168.086 | -19.422 | -27.173 | -17.110 | -15.998 |
| Resultat før skat | -88.097 | -3.251.491 | -368.392 | -617.655 | 1.930.539 |
| Årets resultat | -88.097 | -3.251.491 | -368.392 | -617.655 | 1.930.539 |
| Egenkapital | 1.345.924 | 1.434.021 | 4.685.512 | 5.053.904 | 5.671.559 |
| Aktiver i alt | 1.912.159 | 1.599.055 | 4.816.455 | 5.945.896 | 6.047.505 |
| Omsætningsaktiver | 787.498 | 463.009 | 448.340 | 1.242.317 | 757.609 |
| Kortfristet gæld | 566.235 | 165.034 | 130.943 | 891.992 | 375.946 |
| Gæld i alt | 566.235 | 165.034 | 130.943 | 891.992 | 375.946 |
| Soliditetsgrad | 70.4% | 89.7% | 97.3% | 85% | 93.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Marianne Mæckler Siden 19 Feb 2013100% Ejer
Ledelse
1-
Frank Holmstrup Siden 24 Aug 2026Likvidator
Produktionsenheder
1EGEBAKKEN HOLDING ApS
P-nr. 1018303678
Tovesvej 14A, 2850 Nærum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -329.979 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -365.217 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -630.666 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.104.915 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -13.509.236 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EGEBAKKEN HOLDING ApS (CVR 35049584)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhvervsbyg, mäckler, aps.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.