Eisen ApS
CVR 40 31 99 21 · Smørum · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Eisen ApS har CVR-nummer 40319921. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (branchekode 953190). Adresse: Bakkevej 12, 2765 Smørum. Stiftet: 28. februar 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.818 kr., årets resultat -9.818 kr., egenkapital -188.333 kr., aktiver i alt 146.350 kr. Soliditetsgraden på -128,7 % er lavere end hos 96 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -9.818 kr. er lavere end hos 76 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Eisen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
- Adresse
- Bakkevej 12, 2765 Smørum
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 28 Feb 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udøve vognmands- og transportvirksomhed af enhver slags samt enhver hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-03-31
- Binavne
- Eisen Byg ApS
- Sekundære brancher
- Anden bygningsfærdiggørelse (433500)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40319921 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bakkevej 12, 2765 Smørum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,44
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-128,7%
▼ 4,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
95,6%
▲ 95,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1939 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.818 | -135.990 | 228.287 | 229.992 | 460.211 |
| Resultat før skat | -9.818 | -223.478 | -25.786 | 40.723 | 158.444 |
| Årets resultat | -9.818 | -223.478 | -25.786 | 33.287 | 158.796 |
| Egenkapital | -188.333 | -178.516 | 24.223 | 60.010 | 26.724 |
| Aktiver i alt | 146.350 | 143.274 | 124.806 | 131.888 | 89.476 |
| Omsætningsaktiver | 146.350 | 143.274 | 124.806 | 131.888 | 89.476 |
| Kortfristet gæld | 334.683 | 321.790 | 100.583 | 71.878 | 62.752 |
| Gæld i alt | 334.683 | 321.790 | 100.583 | 71.878 | 62.752 |
| Soliditetsgrad | -128.7% | -124.6% | 19.4% | 45.5% | 29.9% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Eisen Invest Holding ApS Siden 28 Feb 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Abdul Kadir Demir Siden 28 Feb 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Eisen ApS
P-nr. 1024476622
Bakkevej 12, 2765 Smørum
Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Eisen Invest Holding ApS (CVR 40271562)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver slags, vognmands, transportvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.