EJENDOMSSELSKABET MLV ApS
CVR 36 54 27 99 · Hellerup · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EJENDOMSSELSKABET MLV ApS har CVR-nummer 36542799. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Strandvejen 118, 2900 Hellerup. Stiftet: 16. februar 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 32.972.085 kr., årets resultat 26.932.537 kr., egenkapital 364.127.424 kr., aktiver i alt 1.003.076.484 kr. Soliditetsgraden på 36,3 % er højere end hos 61 % af de 10.560 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 26.932.537 kr. er højere end hos 99 % af de 10.560 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EJENDOMSSELSKABET MLV ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Strandvejen 118, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 16 Feb 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- opførelse af boligprojekter og køb og salg af fast ejendom, samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af Thomas Johan Havemann alene eller af to direktører i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-08-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36542799 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 118, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,4%
▲ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,90
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
36,3%
▲ 1,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
74,4%
▲ 74,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10560 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 32.972.085 | 31.438.566 | 31.346.910 | 25.612.496 | 17.865.458 |
| Resultat før skat | 34.524.918 | 19.799.293 | 58.834.657 | 67.662.162 | 29.468.956 |
| Årets resultat | 26.932.537 | 15.444.482 | 45.848.369 | 52.778.323 | 22.985.787 |
| Egenkapital | 364.127.424 | 337.194.887 | 321.750.405 | 275.902.035 | 223.123.713 |
| Aktiver i alt | 1.003.076.484 | 962.615.263 | 928.025.006 | 828.183.596 | 713.485.858 |
| Omsætningsaktiver | 124.876.484 | 95.831.650 | 62.599.587 | — | — |
| Kortfristet gæld | 18.103.575 | 16.551.047 | 16.883.597 | 25.332.814 | 71.510.172 |
| Gæld i alt | 539.302.001 | 529.269.994 | 512.423.364 | 469.001.995 | 423.530.421 |
| Soliditetsgrad | 36.3% | 35% | 34.7% | 33.3% | 31.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
E3 HOLDING ApS Siden 1 Nov 201590% Ejer
-
MORTEN THØGERSEN INVEST ApS Siden 13 Dec 201610% Ejer
Ledelse
2-
Thomas Johan Havemann Siden 16 Feb 2015Direktør
-
Anne Mette Zibrandt Siden 30 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1EJENDOMSSELSKABET MLV ApS
P-nr. 1020157522
Strandvejen 118, 2900 Hellerup
Anden udlejning af boliger (682030)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: O1 Holding ApS (CVR 42543543)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver boligprojekter, opførelse, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.