EM RE Taastrup ApS
CVR 43 98 54 26 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EM RE Taastrup ApS har CVR-nummer 43985426. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hovedvagtsgade 6, 3., 1103 København K. Stiftet: 5. april 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 493.772 kr., årets resultat 842.620 kr., egenkapital 1.470.107 kr., aktiver i alt 14.887.188 kr. Soliditetsgraden på 9,9 % er lavere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 842.620 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EM RE Taastrup ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hovedvagtsgade 6, 3., 1103 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 5 Apr 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier, anparter og ejendomme samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-04-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43985426 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovedvagtsgade 6, 3., 1103 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
57,3%
▼ 31,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
9,9%
▲ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
51,8%
▲ 51,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 493.772 | 481.630 | 88.507 |
| Resultat før skat | 889.656 | 570.307 | 41.710 |
| Årets resultat | 842.620 | 554.951 | 32.536 |
| Egenkapital | 1.470.107 | 627.487 | 72.536 |
| Aktiver i alt | 14.887.188 | 14.278.995 | 13.754.368 |
| Omsætningsaktiver | 113.760 | 181.396 | 157.193 |
| Kortfristet gæld | 13.417.081 | 13.651.508 | 13.681.832 |
| Gæld i alt | 13.417.081 | 13.651.508 | 13.681.832 |
| Soliditetsgrad | 9.9% | 4.4% | 0.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
EM Wealth ApS Siden 5 Apr 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Zlatan Omerovic Siden 5 Apr 2023Direktør
Produktionsenheder
1EM RE Taastrup ApS
P-nr. 1029219202
Hovedvagtsgade 6, 3., 1103 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EM Wealth ApS (CVR 42834688)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.