EM SI A/S
CVR 88 93 57 13 · Albertslund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EM SI A/S har CVR-nummer 88935713. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Roholmsvej 21, 2620 Albertslund. Stiftet: 2. januar 1980. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -106.000 kr., årets resultat 51.887.000 kr., egenkapital 449.123.000 kr., aktiver i alt 462.416.000 kr. Soliditetsgraden på 97,1 % er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 51.887.000 kr. er højere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EM SI A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Roholmsvej 21, 2620 Albertslund
- Kommune
- ALBERTSLUND
- Telefon
- 26288143
- jba@rentestate.dk
- Stiftet
- 2 Jan 1980
- Selskabskapital
- 1.000.000 DKK
- Formål
- revisionsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af bestyrelsen i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2007-09-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK88935713 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 21380032XWQBPNEC5O50
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Roholmsvej 21, 2620 Albertslund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,6%
▲ 2,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,25
▼ 2,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,1%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
44,2%
▲ 44,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — | — | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -106.000 | -124.000 | -54.000 | -80.000 | -73.000 |
| Resultat før skat | 57.912.000 | 38.007.000 | 37.393.000 | 42.216.000 | 77.116.000 |
| Årets resultat | 51.887.000 | 35.978.000 | 33.055.000 | 40.264.000 | 77.718.000 |
| Egenkapital | 449.123.000 | 405.236.000 | 414.758.000 | 381.821.000 | 341.671.000 |
| Aktiver i alt | 462.416.000 | 413.174.000 | 420.048.000 | 388.327.000 | 354.771.000 |
| Omsætningsaktiver | 109.618.000 | 86.310.000 | 80.962.000 | 54.332.000 | 44.950.000 |
| Kortfristet gæld | 13.293.000 | 7.938.000 | 5.290.000 | 6.506.000 | 13.100.000 |
| Gæld i alt | 13.293.000 | 7.938.000 | 5.290.000 | 6.506.000 | 13.100.000 |
| Soliditetsgrad | 97.1% | 98.1% | 98.7% | 98.3% | 96.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frank Buch-Andersen Siden 1 Jan 1993100% Ejer
Ledelse
5-
Emil Buch-Andersen Siden 22 Sep 2021Formand
-
Frank Buch-Andersen Siden 29 Aug 2014Bestyrelsesmedlem
-
Frank Buch-Andersen Siden 2 Jan 1980Direktør
-
Jeanne Buch-Andersen Siden 1 Sep 2017Bestyrelsesmedlem
-
Simon Buch-Andersen Siden 1 Mar 2022Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1EM SI A/S
P-nr. 1008441592
Roholmsvej 21, 2620 Albertslund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 24.834.113 DKK | 5.437.199 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 31.280.602 DKK | 6.867.723 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 49.965.904 DKK | 10.983.150 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 13.194.176 DKK | 2.897.189 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 3.914.300 DKK | 857.744 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EM SI A/S (CVR 88935713)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver revisionsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.