EMARK-Holding ApS
CVR 38 63 21 75 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EMARK-Holding ApS har CVR-nummer 38632175. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hartmannsvej 17, st., 2900 Hellerup. Stiftet: 20. februar 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 35.209 kr., egenkapital 924.166 kr., aktiver i alt 924.166 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 35.209 kr. er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EMARK-Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hartmannsvej 17, st., 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 20 Feb 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-02-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38632175 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 8945001MZ2YTGLUO3Z34
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hartmannsvej 17, st., 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,8%
▼ 5,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-62,7%
▼ 62,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Resultat før skat | 35.209 | 96.426 | 36.961 | -159.059 | -159.059 |
| Årets resultat | 35.209 | 94.426 | 34.961 | -161.059 | -161.059 |
| Egenkapital | 924.166 | 1.021.733 | 1.048.375 | 1.130.900 | 1.130.900 |
| Aktiver i alt | 924.166 | 1.021.733 | 1.048.375 | 1.130.900 | 1.130.900 |
| Omsætningsaktiver | 924.166 | 1.021.733 | 1.048.375 | 1.130.900 | 1.130.900 |
| Kortfristet gæld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ejgil Madsen Siden 20 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Ejgil Madsen Siden 20 Feb 2017Direktør
Produktionsenheder
1EMARK-Holding ApS
P-nr. 1022433268
Hartmannsvej 17, st., 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -159.059 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -159.059 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -159.059 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 87.130 DKK | 19.162 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 60.726 DKK | 13.354 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EMARK-Holding ApS (CVR 38632175)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.