EMBACCO ApS
CVR 26 68 53 11 · Næstved · Fremstilling af belysningsartikler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EMBACCO ApS har CVR-nummer 26685311. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af belysningsartikler (branchekode 274000). Adresse: Maglemølle 93, 4700 Næstved. Stiftet: 22. maj 2002. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 180.883 kr., årets resultat 1.986 kr., egenkapital 1.113.226 kr., aktiver i alt 1.216.838 kr. Soliditetsgraden på 91,5 % er højere end hos 91 % af de 103 virksomheder i branchen «Fremstilling af belysningsartikler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.986 kr. er lavere end hos 54 % af de 103 virksomheder i branchen «Fremstilling af belysningsartikler», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 143 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EMBACCO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af belysningsartikler (274000)
- Adresse
- Maglemølle 93, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
-
1
2002 2018
- Stiftet
- 22 May 2002
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- handel og produktion
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af et medlem fra direktionen, hver for sig.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-08-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26685311 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Maglemølle 93, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,2%
▼ 0,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,68
▼ 7,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,5%
▼ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-54,6%
▼ 54,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
103 virksomheder i «Fremstilling af belysningsartikler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 180.883 | 74.404 | 186.346 | 123.590 | 87.951 |
| Resultat før skat | 3.020 | 6.156 | 20.520 | 12.170 | 28.504 |
| Årets resultat | 1.986 | 4.374 | 15.284 | 9.156 | 21.860 |
| Egenkapital | 1.113.226 | 1.111.240 | 1.106.866 | 1.091.582 | 1.082.426 |
| Aktiver i alt | 1.216.838 | 1.172.381 | 1.212.108 | 1.270.502 | 1.101.032 |
| Omsætningsaktiver | 1.209.879 | 1.161.799 | 1.170.280 | 1.259.920 | 1.090.450 |
| Kortfristet gæld | 103.612 | 61.141 | 105.242 | 178.920 | 18.606 |
| Gæld i alt | 103.612 | 61.141 | 105.242 | 178.920 | 18.606 |
| Soliditetsgrad | 91.5% | 94.8% | 91.3% | 85.9% | 98.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lise Nørgaard Siden 15 Nov 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Lise Nørgaard Siden 22 May 2002Direktør
Produktionsenheder
1EMBACCO ApS
P-nr. 1009200386
Maglemølle 93, 4700 Næstved
Fremstilling af belysningsartikler (274000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EMBACCO HOLDING ApS (CVR 27610692)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver belysningsartikler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.