Engbjerg Holding ApS
CVR 43 07 33 46 · Nørager · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Engbjerg Holding ApS har CVR-nummer 43073346. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mølhøjvangen 43, 9610 Nørager. Stiftet: 11. februar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -7.661 kr., årets resultat 302.333 kr., egenkapital 714.906 kr., aktiver i alt 723.334 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 302.333 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Engbjerg Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mølhøjvangen 43, 9610 Nørager
- Kommune
- REBILD
- Stiftet
- 11 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43073346 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mølhøjvangen 43, 9610 Nørager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
42,3%
▲ 19,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,47
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▲ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
170,4%
▲ 170,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | — |
| Bruttoresultat | -7.661 | -6.875 | -5.000 | -7.960 |
| Resultat før skat | 302.333 | 111.819 | 220.467 | — |
| Årets resultat | 302.333 | 111.819 | 220.467 | 157.787 |
| Egenkapital | 714.906 | 480.073 | 418.254 | 197.787 |
| Aktiver i alt | 723.334 | 488.338 | 428.425 | 205.747 |
| Omsætningsaktiver | 37.703 | 32.863 | 16.889 | 19.899 |
| Kortfristet gæld | 8.428 | 8.265 | 10.171 | 7.960 |
| Gæld i alt | 8.428 | 8.265 | 10.171 | 7.960 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 98.3% | 97.6% | 96.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Louise Engbjerg Siden 1 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Louise Engbjerg Siden 1 Apr 2022Direktør
Produktionsenheder
1Engbjerg Holding ApS
P-nr. 1028017983
Mølhøjvangen 43, 9610 Nørager
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.221 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.061 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Engbjerg Holding ApS (CVR 43073346)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.